E Premte, 09.18.2020, 01:55pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
XHAKAJT BËJNË SHQIPONJËN - 'TËRBOHEN' MEDIAT NË SERBI E ZVICËR

E Mërkurë, 12.31.2014, 09:23am (GMT+1)


ZVICER - Disa fotografi të shpërndara në “Instagram” ku shihet Granit Xhaka me vëllanë Taulantin dhe lojtarët e KF Prishtina duke bërë shqiponjën me duart e kryqëzuara, kanë mjaftuar që portali “blick.ch” në Zvicër dhe “kurim.rs” në Serbi ta kthejnë vëmendjen te “skandali i dronit” i mbyllur para afër dy muajve.

Siç është shkruar dhe komentuar gjerësisht gjesti i bërë nga Granit Xhaka dhe nga Pajtim Kasami (ndaras dhe në vende të ndryshme) pati nxitur krerët e përfaqësueses zvicerane që t’u sugjerojnë lojtarëve me prejardhje shqiptare të heqin dorë nga shenja e shqiponjës.

“Jashtë kombëtares ne nuk mundemi dhe as nuk duam të kontrollojmë secilin lojtar 365 ditë në vit. Nëse dikush do të duhej të vepronte, atëherë do të mund të ishin klubet ku ata luajnë, në rast se nuk pajtohen me këtë gjest. Me fanellat e kombëtares, askush nuk do të festojë duke bërë shqiponjën”, ka thënë zyrtari i federatës zvicerane, Peter Sadelman. Ndërsa serbët e kanë konsideruar si një provokim të radhës, shkruan Panoramasport.
(BalkanWeb)


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ZVICRA DHE BE - KAQ AFËR DHE KAQ LARG (12.30.2014)
'SONNTAGSZEITUNG' SHPALL IMAMIN SHQIPTAR MUSTAFË MEHMETI 'ZVICERANI I VITIT' (12.28.2014)
POLICIA E ZYRIHUT KAP TRE SHQIPTARË ME 100 GJËSENDE TË VJEDHURA (12.27.2014)
Z. MARIO GATTIKER, SHEFI I ZYRËS FEDERALE TË EMIGRACIONIT NË ZVICËR - S'KA SHANSE PËR AZILKËRKUESIT NGA KOSOVA DHE SHQIPËRIA'Nga ELIDA BUÇPAPAJ (12.27.2014)
BORA KA MBËRRITUR NË TË GJITHË ZVICRËN (12.27.2014)
EDHE AEROPORTI I ZYRIHUT SHËNON REKORD TË RI - MBI 25 MILIONË PASAGJERË KËTË VIT (12.25.2014)
ZVICRA VAZHDON MBËSHTETJEN AKTIVE PËR KFOR-in (12.25.2014)
AEROPORTI I GJENEVËS - PESËMBËDHJETË MILIONË PASAGJERË Shënohet rekord i ri. Rritje 50% në dhjetë vite (12.23.2014)
ZVICRA - SHEMBULL I POPULLIT DHE SHTETIT HUMANITARRadio SRF 3 shembull mrekullues me aksionin 'ndihmë refugjatëve: çdo rap (cent) ka vlerë - Jeder Rappen zähltOpinion nga XHEVAT REXHAJ (12.22.2014)
BURKHALTERI ËSHTË POLITIKANI QË ZVICERANËT E DUAN MË SHUMË (12.22.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]