E Martë, 08.11.2020, 04:32am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
REGA - 400 FLUTURIME SHPËTIMI NGA 24 DHJETORI DERI MË 4 JANAR
Tri të katërtat e ndërhyrjeve kanë ndodhur në male

E Djelë, 01.04.2015, 05:35pm (GMT+1)


Voal-online.ch - Mes 24 dhjetorit 2014 dhe 4 janarit 2015, REGA ka organizuar rreth 400 ndërhyrje shpëtimi në Zvicër dhe jashtë vendit. Shtatëmbëdhjetë fatkeqë jashtë vendit janë kthyer në atdhe me mjetin fluturues të këtij reparti të shpëtimit.

Në Shën Silvestër e në ditët e para të vitit 2015 janë kryer rreth 200 fluturime me helikopter në pistat e skive ose në malet për t'i marrë prej andej personat me fraktura apo në gjendje të rëndë shëndetësore. Dita më e ngarkuar ka qenë 31 dhjetori me 64 ndërhyrje.

Sipas REGA-s, kjo shifër i përgjigjet mesatares së viteve të fundit, duke pasur parasysh edhe kushtet meteorologjike. Bora në veri ka qenë e pakët në male deri në fillim të vitit të ri.ats
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PRESIDENTJA SIMONETTA SOMMARUGA - ZVICRA, VENDI KU GJENDET E GJITHË BOTA (01.02.2015)
XHAKAJT BËJNË SHQIPONJËN - 'TËRBOHEN' MEDIAT NË SERBI E ZVICËR (12.31.2014)
ZVICRA DHE BE - KAQ AFËR DHE KAQ LARG (12.30.2014)
'SONNTAGSZEITUNG' SHPALL IMAMIN SHQIPTAR MUSTAFË MEHMETI 'ZVICERANI I VITIT' (12.28.2014)
POLICIA E ZYRIHUT KAP TRE SHQIPTARË ME 100 GJËSENDE TË VJEDHURA (12.27.2014)
Z. MARIO GATTIKER, SHEFI I ZYRËS FEDERALE TË EMIGRACIONIT NË ZVICËR - S'KA SHANSE PËR AZILKËRKUESIT NGA KOSOVA DHE SHQIPËRIA'Nga ELIDA BUÇPAPAJ (12.27.2014)
BORA KA MBËRRITUR NË TË GJITHË ZVICRËN (12.27.2014)
EDHE AEROPORTI I ZYRIHUT SHËNON REKORD TË RI - MBI 25 MILIONË PASAGJERË KËTË VIT (12.25.2014)
ZVICRA VAZHDON MBËSHTETJEN AKTIVE PËR KFOR-in (12.25.2014)
AEROPORTI I GJENEVËS - PESËMBËDHJETË MILIONË PASAGJERË Shënohet rekord i ri. Rritje 50% në dhjetë vite (12.23.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]