E Mërkurë, 08.05.2020, 03:27am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
SOMMARUGA - ZVICRA KA DETYRIME NDAJ BOTËS
Është vend i privilegjuar dhe, prandaj, ka përgjegjësi dhe detyra

E Enjte, 01.15.2015, 08:07am (GMT+1)


Voal-online.ch - Situata e privilegjuar të cilën e gëzon Zvicra nuk e autorizon të vetëkënaqet, por, në të kundërt, duhet ta bëjë të përgjegjshme nda botës. Ky është në thelb toni i fjalës së Simonetta Sommarugas, duke iu referuar akteve terroriste që e kanë tronditur Francën, në takimin e saj me trupin diplomatik në këtë fillimviti.

Presidentja e Konfederatës pastaj është marrë me përparësitë e demokracisë së drejtpërdrejtë. Nuk ka munguar as theksi ndaj marrëdhënieve me Bashkimin Evropian dhe sidomos lidhur me temën e të huajve dhe të emigracionit. "Këshilli Federale - ka thënë ajo - synon të bëjë realitet mandatin kushtetues të dalë nga votimi popullor para një viti dhe, njëkohësisht, të respektojë marrëveshjet e firmosura me Brukselin." ATS

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ZVICRA JEP LEJET E PARA TË PËRDORIMIT TË DRONËVE NË PUBLIK (01.14.2015)
SSM - SINDIKATA E GAZETARËVE ZVICERANË ORGANIZON VEPRIMTARI PËRUJTIMORE NË JAVORIN E PARË TË MASAKRËS SË CHARLIE HEBDO:NJË JAVË MË VONË NE JEMI MË TEPËR CHARLIE SE KURRË (01.13.2015)
PEGIDA THEMELOHET EDHE NË ZVICËR (01.12.2015)
FEDERER BËN PRAPË HISTORI - SUKSESI I NJËMIJTË I KARRIERËS (01.11.2015)
CHARLIE HEBDO NË ZVICËR - 'NUMRI I TË MBIJETUARVE' DO TË KETË SHPËRNDARJE TË GJERË NË KONFEDERATË (01.10.2015)
SULMI NDAJ CHARLIE HEBDO - GAZETARËT MBAJNË MANIFESTIM ZIE NË BERNË, GJENEVË, ZYRIH (01.08.2015)
CHARLIE HEBDO - GAZETARËT ZVICERANË NDEROJNË KOLEGËT E VRARËPas leximit të një mesazhi solidariteti u mbajt një minutë heshtje (01.08.2015)
ZVICRA KA PAGAT MË TË LARTA NË EVROPË - SI BRUTO EDHE NETO (01.07.2015)
POLICIA ZVICERANE GJEN 15 VJEÇAREN SHQIPTARE TË ZHDUKUR PARA 3 MUAJVE (01.05.2015)
VITI POLITIK 2015 - ZHVILLIMET KRYESORE ZVICERANE (01.05.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]