E Hënë, 05.25.2020, 07:44am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
MoveHub - ZVICRA ËSHTË VENDI MË I SHTRENJTË PËR TË JETUAR

E Hënë, 01.19.2015, 03:33pm (GMT+1)„MoveHub“ ka realizuar një analizë të standardit jetësor në disa vende dhe qytete të botës, duke publikuar një hartë që përshkruan shtetet që janë më të lira dhe ato më të shtrenjta për të jetuar. Në analizën e tyre ata kanë përdorur të dhënat e mbledhura nga „Numbeo“.

Sipas të dhënave të tyre, pesë shtetet më të shtrenjta për të jetuar janë Zvicra, Norvegjia, Venezuela, Islanda dhe Danimarka. Në anën tjetër, në krye të listës, si vende më të lira, janë India, Nepali, Pakistani, Tunizia, Algjeria dhe Maqedonia.

Vendi më i shtrenjtë në rajonin e Ballkanit është Kroacia, e cila figuron në pozicionin e 69-të. Në krijimin e listës janë marrë parasysh çmimet e qirasë, restoranteve, si dhe fuqia blerëse.www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHTATË LOJTARËT SHQIPTARË TË FC BAZELIT, KAMPIONË TË FUTBOLLIT ZVICERAN (01.17.2015)
SHQIPTARI BLERIM BUNJAKU IU NDIHMON ME APLIKIM TË HUAJVE TË BËHEN ZVICERAN (01.17.2015)
BIE EURO - DYFISHOHET SOT SHOPPINGU I BAZELASVE NË GJERMANI (01.17.2015)
TREGU MONETAR - VLERA E FRANGUT ZVICERAN ËSHTË MË E LARTË SE E EUROS (01.17.2015)
LAGARDE - NUK ISHA E INFORMUAR PËR VENDIMIN QË DO TË MERRTE BANKA KOMBËTARE ZVICERANE (01.16.2015)
DREJTORI I BANKËS KOMBËTARE ZVICERANE - JA ARSYET E HEQJES SË PRAGUT NË SHKËMBIMIN MES FRANGUT DHE EUROS'Situata do të korrigjohet vetvetiu," ka thënë Thomas Jordan (01.15.2015)
SOMMARUGA - ZVICRA KA DETYRIME NDAJ BOTËSËshtë vend i privilegjuar dhe, prandaj, ka përgjegjësi dhe detyra (01.15.2015)
ZVICRA JEP LEJET E PARA TË PËRDORIMIT TË DRONËVE NË PUBLIK (01.14.2015)
SSM - SINDIKATA E GAZETARËVE ZVICERANË ORGANIZON VEPRIMTARI PËRUJTIMORE NË JAVORIN E PARË TË MASAKRËS SË CHARLIE HEBDO:NJË JAVË MË VONË NE JEMI MË TEPËR CHARLIE SE KURRË (01.13.2015)
PEGIDA THEMELOHET EDHE NË ZVICËR (01.12.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]