E Shtunë, 09.19.2020, 02:11pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
BANKIERËT ZVICERANË NDIHEN TË QETË - NUK IU PRISHIN PUNË NDODHITË NË HSBC

E Martë, 02.10.2015, 12:31pm (GMT+1)


Jo të gjitha delet janë të zeza

Voal - BERNË - Të dhënat e publikuara rreth shmangies së taksave të praktikuar në HSBC Private Bank nuk përbëjnë aq shqetësim më për Shoqatën e Bankierëve Zviceranë. Rrekjet e shumta të këtyre viteve të fundit në këtë fushë janë të ditura për të gjithë, sipas zëdhënësit të shoqatës, ndonëse kjo pranon se artikujt e botuar këto ditë nga shtypi lënë njolla të këqija për të gjithë kategorinë, së paku në kohë të shkurtër. Sa i përket riciklimit të parave, Konfederata ka vënë rregulla nga më të rreptat dhe iu takon bankavae t'i respektojnë ato, thotë zëdhënësi.

Filiali helvetik i bankës britanike është vënë shumë herë në shenjestër të FINMA, autoriteti mbikqyrës zviceran, i cili në kohë i ka denoncuar të gjitha faktet dhe ka paralajmëruar ndëshkime nëse nuk zbatohen rregullat./ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
HSBC NDIHMOI MËNJANIMIN E TAKSAVE (02.10.2015)
SKANDALI I 'SWISSLEAKS' - NGA MBRETËRIT DHE KARTELET, TEK YJET E HOLLYWOODIT (02.10.2015)
AKUZA TË RËNDA NDAJ BANKËS ZVICERANE HSBC (02.09.2015)
NË BAZEL DO TË EKSPOZOHEN PIKTURA 300 MILIONË DOLLARËSHE E GAUGUIN DHE 49 KRYEVEPRA TË TJERA (02.07.2015)
KINA MË PRANË - SIVJET DO TË HAPET NJË BANKË KINEZE NË ZVICËRZvicra do të investojë 22 miliardë franga në vit në Kinë (02.06.2015)
NË ZVICËR PUNA NË TË ZEZË PËSON RËNIEZvicra është model në shkallë ndërkombëtare, menjëherë pas SHBA (02.05.2015)
SHKËLZEN GASHI U SHPALL FUTBOLLISTI I VITIT NË ZVICËR (02.03.2015)
ZVICRA E PESTË – DIASPORA E ZVICRËS NË RRITJE (02.02.2015)
Economiesuisse - POLITIKA TË MARRË MASA URGJENTE NDAJ PASOJAVE TË FRANGUT TË FORTË (02.02.2015)
FRANGU I FORTË - ZVICERANËT TË QETË (01.30.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]