E Hënë, 08.10.2020, 03:52am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
SHKODËR - ZVICRA FINANCON PROJEKTIN MARUBI, FOTOTEKA SHNDËRROHET NË MUZÉ TË FOTOGRAFISË
Projektin e financon edhe Fondi Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit

E Premte, 02.13.2015, 10:26am (GMT+1)

  
Në Shkodër u nënshkrua dje një marrëveshje mes Fondit Shqiptar të Zhvillimit dhe Ambasadës Zviceriane për financimin e Projektit "Marubi", projekt ky i fituar një vit më parë nga një studio holandeze që synon ta shndërrojë fototekën në një muze të fotografisë.

Në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes ishte edhe Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro. Pjesë e financimeve që mbështesin realizimin e Projektin "Marubi" është edhe Fondi Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit.

Fototeka Kombëtare Marubi prej shumë vitesh qëndron në mjedise të papërshtatshme, që rrezikojnë këtë pasuri të kulturës kombëtare dhe evropiane.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
EDHE NË ZVICËR 75% MË SHUMË AZILKËRKUES KOSOVARË GJATË JANARIT! (02.13.2015)
AMBASADA E ZVICRËS NË BAKU STREHON 'KRITIKUN E PRESIDENTIT' (02.12.2015)
BANKIERËT ZVICERANË NDIHEN TË QETË - NUK IU PRISHIN PUNË NDODHITË NË HSBC (02.10.2015)
HSBC NDIHMOI MËNJANIMIN E TAKSAVE (02.10.2015)
SKANDALI I 'SWISSLEAKS' - NGA MBRETËRIT DHE KARTELET, TEK YJET E HOLLYWOODIT (02.10.2015)
AKUZA TË RËNDA NDAJ BANKËS ZVICERANE HSBC (02.09.2015)
NË BAZEL DO TË EKSPOZOHEN PIKTURA 300 MILIONË DOLLARËSHE E GAUGUIN DHE 49 KRYEVEPRA TË TJERA (02.07.2015)
KINA MË PRANË - SIVJET DO TË HAPET NJË BANKË KINEZE NË ZVICËRZvicra do të investojë 22 miliardë franga në vit në Kinë (02.06.2015)
NË ZVICËR PUNA NË TË ZEZË PËSON RËNIEZvicra është model në shkallë ndërkombëtare, menjëherë pas SHBA (02.05.2015)
SHKËLZEN GASHI U SHPALL FUTBOLLISTI I VITIT NË ZVICËR (02.03.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]