E Mërkurë, 07.15.2020, 02:57am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
LUFTA KUNDËR EKSTREMIZMIT - NJË SFIDË EDHE PËR ZVICRËN

E Premte, 02.20.2015, 10:47am (GMT+1)Voal - UASHINGTON - "Lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm" është një nga sfidat madhore të gjeneratës sonë. Këto janë fjalët që ka përdorur Didier Burkhalter, i ftuar për të marrë fjalën në Washington ku po zhvillohet takimi për terrorizmin. "Një sfidë," ka vazhzuar ai, "që i përket edhe Zvicrës." "Terrorizmi," ka nënvizuar kreu i Departamentit Federale të Punëve të Jashtme, "është një sulm kundër vlerave tona. Vdekja e të pafajshëmve nuk është e justifikuar në asnjë religjion."

Burkhalter ka deklaruar pasta se janë të nevojshme "masat efikase për të bllokuar financimin e terrorizmit". Duke folur për vëmendjen ndaj gjeneratave të reja, në fund, ai ka pohuar se "duhet t'iu jepet një perspektivë të rinjve të cilët më me lehtësi rekrutohen nëradhët e grupeve terroriste."/ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NË LOZANË KRYEQYTETIN OLIMPIK E BURGDORF2013Reportazh nga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ (02.20.2015)
HSBC - HETIM KRIMINAL PËR PASTRIM PARASH (02.18.2015)
HSBC KËRKON FALJE - MESAZHI U PUBLIKUA NË SHTYPIN BRITANIK (02.15.2015)
HERVÉ FALCIAN 'SNOWDEN I BANKAVE' - KY ËSHTË NJERIU QË FSHIHET PRAPA DOKUMENTAVE TË SWISSLEAKS (02.14.2015)
SHKODËR - ZVICRA FINANCON PROJEKTIN MARUBI, FOTOTEKA SHNDËRROHET NË MUZÉ TË FOTOGRAFISËProjektin e financon edhe Fondi Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit (02.13.2015)
EDHE NË ZVICËR 75% MË SHUMË AZILKËRKUES KOSOVARË GJATË JANARIT! (02.13.2015)
AMBASADA E ZVICRËS NË BAKU STREHON 'KRITIKUN E PRESIDENTIT' (02.12.2015)
BANKIERËT ZVICERANË NDIHEN TË QETË - NUK IU PRISHIN PUNË NDODHITË NË HSBC (02.10.2015)
HSBC NDIHMOI MËNJANIMIN E TAKSAVE (02.10.2015)
SKANDALI I 'SWISSLEAKS' - NGA MBRETËRIT DHE KARTELET, TEK YJET E HOLLYWOODIT (02.10.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]