E Mërkurë, 07.15.2020, 01:51am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Espresso - LISTA FALCANI SHËRBEN SI PROVË PËR DREJTËSINË

E Premte, 02.20.2015, 10:59am (GMT+1)Voal - Lista Falciani mund të përdoret nga autoritetet e taksave si provë e fshehjes së shumave miliardëshe. Kështu ka vendosur Gjykata e Lartë Italiane, sipas revistës Espresso, duke ua dhënë dritën jeshile të dhënave të nxjerra nga HSBC.

Vendime të mëparshme të kësaj gjykate e kishin quajtur të padobishme listën, meqë ajo është nxjerrë duke dhunuar sekretin bankar zviceran.

Gjykatësit, sipas lajmit të botuar nga revista, ia dhanë dritën jeshile përdorimit të të dhënave, sepse detyra e pagimit të taksave mbi pragun e privatësisë nga ana e mashtruesve të mundshëm fiskalë dhe sekreti bankar zviceran nuk kanë vlerë në Itali.SF
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LUFTA KUNDËR EKSTREMIZMIT - NJË SFIDË EDHE PËR ZVICRËN (02.20.2015)
NË LOZANË KRYEQYTETIN OLIMPIK E BURGDORF2013Reportazh nga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ (02.20.2015)
HSBC - HETIM KRIMINAL PËR PASTRIM PARASH (02.18.2015)
HSBC KËRKON FALJE - MESAZHI U PUBLIKUA NË SHTYPIN BRITANIK (02.15.2015)
HERVÉ FALCIAN 'SNOWDEN I BANKAVE' - KY ËSHTË NJERIU QË FSHIHET PRAPA DOKUMENTAVE TË SWISSLEAKS (02.14.2015)
SHKODËR - ZVICRA FINANCON PROJEKTIN MARUBI, FOTOTEKA SHNDËRROHET NË MUZÉ TË FOTOGRAFISËProjektin e financon edhe Fondi Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit (02.13.2015)
EDHE NË ZVICËR 75% MË SHUMË AZILKËRKUES KOSOVARË GJATË JANARIT! (02.13.2015)
AMBASADA E ZVICRËS NË BAKU STREHON 'KRITIKUN E PRESIDENTIT' (02.12.2015)
BANKIERËT ZVICERANË NDIHEN TË QETË - NUK IU PRISHIN PUNË NDODHITË NË HSBC (02.10.2015)
HSBC NDIHMOI MËNJANIMIN E TAKSAVE (02.10.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]