E Premte, 07.10.2020, 10:30pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ASGJË E DYSHIMTË NË AIRBUSIN E BLLOKUAR DJE NË ZYRIH
Nuk ishte lejuar të merrte fluturimin për në New Delhi

E Shtunë, 02.21.2015, 03:25pm (GMT+1)


Voal - ZYRIH - Airbusi A330 i kompanisë Swiss i bllokuar në tokë të premten (dje) pak pas mesditës për shkak të një "kërcënimi" jo aq të përcaktuar, para se të merrte fluturimin nga Kloteni për në New Delhi, mund të irhyjë në shërbim. E ka konfirmuar policia kantonale zyrihase, sipas së cilës në bordin e tij nuk është gjetur asgjë e dyshimtë. Hetimi lidhur me lajmin e dhënë, gjithsesi, vazhdon.

Të 231 pasagjerët nuk kishin mundur të hypnin në avion dhe iu ishte dashur të prisnin pesë orë para se të mund të merrnin një avion zëvendësues./ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FRANGU I FORTË SHQETËSON POLITIKËNGrupe të ndryshme parlamentare kanë vendosur të kërkojnë debat urgjent për këtë temë (02.21.2015)
ADOLF MUSCHG NDEROHET ME ÇMIMIN E MADH TË LETËRSISË ZVICERANE 2015Çmimi i jepet si mirënjohje ndaj karrierës krijuese (02.20.2015)
Espresso - LISTA FALCANI SHËRBEN SI PROVË PËR DREJTËSINË (02.20.2015)
LUFTA KUNDËR EKSTREMIZMIT - NJË SFIDË EDHE PËR ZVICRËN (02.20.2015)
NË LOZANË KRYEQYTETIN OLIMPIK E BURGDORF2013Reportazh nga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ (02.20.2015)
HSBC - HETIM KRIMINAL PËR PASTRIM PARASH (02.18.2015)
HSBC KËRKON FALJE - MESAZHI U PUBLIKUA NË SHTYPIN BRITANIK (02.15.2015)
HERVÉ FALCIAN 'SNOWDEN I BANKAVE' - KY ËSHTË NJERIU QË FSHIHET PRAPA DOKUMENTAVE TË SWISSLEAKS (02.14.2015)
SHKODËR - ZVICRA FINANCON PROJEKTIN MARUBI, FOTOTEKA SHNDËRROHET NË MUZÉ TË FOTOGRAFISËProjektin e financon edhe Fondi Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit (02.13.2015)
EDHE NË ZVICËR 75% MË SHUMË AZILKËRKUES KOSOVARË GJATË JANARIT! (02.13.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]