E Mërkurë, 07.15.2020, 01:59am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ZVICËR - NDËRRIM SHEFASH MES SHQIPTARËSH NË FILIALIN E MIGROSIT

E Djelë, 02.22.2015, 06:25pm (GMT+1)

 
Ndërrim shefash në filialin e Migrosit në Stekborn të kantonit Thurgau.

Nuk ka asgjë të jashtëzakonshme këtu, por sadopak të veçantë këtë akt e bën fakti se, sikur shefja që po e dorëzon punën ashtu edhe shefi që po e pranon atë, janë shqiptarë.

Florjeta-Krasniqi-Berisha, 28 vjeçe së shpejti do të bëhet nënë kështu që ka vendosur që t`i kthehet jetës familjare. Vendin e shefes nga ajo e merr shqiptari 27 vjeç, Avni Aliji, i cili deri tash ka qenë zëvendësshef në filialin e Migrosit në Sulghen. Aliji punon në Migrop Ostschweiz që nga viti 2003, prej kur ka kaluar nëpër disa filiale të tij në Zvicrën lindore në pozita të ndryshme, dhe viteve të fundit si zëvendësshef.

“Gëzohem për funksionin tim në ekipin prej tetë vetash në Steckborn. Do të bëj çdo gjë, që së bashku me bashkëpunëtorët e mi të plotësojmë dëshirat e konsumatorëve”, thotë Avni Aliji, i rritur në Kreuzlingen dhe me banim aktual në Amriswil.

Avniu është i martuar nga viti 2007 dhe është baba i dy fëmijëve.kd
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ASGJË E DYSHIMTË NË AIRBUSIN E BLLOKUAR DJE NË ZYRIHNuk ishte lejuar të merrte fluturimin për në New Delhi (02.21.2015)
FRANGU I FORTË SHQETËSON POLITIKËNGrupe të ndryshme parlamentare kanë vendosur të kërkojnë debat urgjent për këtë temë (02.21.2015)
ADOLF MUSCHG NDEROHET ME ÇMIMIN E MADH TË LETËRSISË ZVICERANE 2015Çmimi i jepet si mirënjohje ndaj karrierës krijuese (02.20.2015)
Espresso - LISTA FALCANI SHËRBEN SI PROVË PËR DREJTËSINË (02.20.2015)
LUFTA KUNDËR EKSTREMIZMIT - NJË SFIDË EDHE PËR ZVICRËN (02.20.2015)
NË LOZANË KRYEQYTETIN OLIMPIK E BURGDORF2013Reportazh nga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ (02.20.2015)
HSBC - HETIM KRIMINAL PËR PASTRIM PARASH (02.18.2015)
HSBC KËRKON FALJE - MESAZHI U PUBLIKUA NË SHTYPIN BRITANIK (02.15.2015)
HERVÉ FALCIAN 'SNOWDEN I BANKAVE' - KY ËSHTË NJERIU QË FSHIHET PRAPA DOKUMENTAVE TË SWISSLEAKS (02.14.2015)
SHKODËR - ZVICRA FINANCON PROJEKTIN MARUBI, FOTOTEKA SHNDËRROHET NË MUZÉ TË FOTOGRAFISËProjektin e financon edhe Fondi Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit (02.13.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]