E Enjte, 09.24.2020, 04:13am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
PALEXPO GJENEVË - HAPET SALLONI I 85-të NDËRKOMBËTAR I AUTOMOBILËVE

E Enjte, 03.05.2015, 03:03pm (GMT+1)


Voal - GJENEVË - Salloni i 85-të Ndërkombëtar i Automobilëve i ka hapur kanatet të enjten (sot) në Palexpo të Gjenevës. Ekspozita që do të mbyllet më 15 mars, u përuruar nga këshilltarja federale Doris Leuthard, e cila ka vizituar objeket e panumërta që sjellin risitë më të freskëta të kësaj industrie. Automjetet elektrike dhe inteligjente kanë tërhequr veçanërisht vëmendjen e saj.

Në fjalimin e saj ministrja e Transporteve ka nënvizuar se makinat që drejtohen pa njeri në tikon nuk janë më një utopi, por do sqaruar siguria e tyre. Prodhuesit, nga ana e tyre, nga ana e tyre u treguan të gatshëm për një ndryshim të sistemit.

U vu re mungesa e presidentes së Konfederazione Simonetta Sommaruga si dhe mungesa e Miss Zvicrës, vodezes Laetitia Guarino, e cila ka parapëlqyer të jetë në Nendaz me familjet e azilkërkuesve në qendrës e azilkërkuesve në Sion. Të menjëhershme kritikat e miedave zvicerane: vendi i  Miss Zvicrës është pikerisht në Sallonin e Automobilëve.ats
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NË GJENEVË TAKOHEN KERRY DHE LAVROVKerry pas takimit shprehu besimin se biseda e zhvilluar mes tyre mund të ndikojë në përmirësimin e situatës së armëpushimit në Ukrainë (03.02.2015)
DUBAI - FEDERER E MUND GJOKOVIQIN (02.28.2015)
GJERGJAJ FITON - I AFROHET EDHE MË SHUMË DUELIT ME KLITSCHKON (02.28.2015)
NË ZVICËR QIRATË E BANESAVE SHKOJNË DREJT RËNIESUlja e taksës së hipotekave ndikon në rënien e qirave duke filluar nga stina e verës (02.27.2015)
PARTNERITET PËR TË NDIHMUAR INTEGRIMIN E TË RINJVE ZVICERANË NË TREGUN E PUNËS (02.25.2015)
ARNOLD GJERGJAJ NË RRUGËN E WLADIMIR KLITSCHKOS - IA SOLLI ZVICRËS TITULLIN KAMPION PAS 100 VITESH (02.25.2015)
ZVICËR - MË 2014 RRITJA NATYRORE E POPULLSISË E KALOI KUOTËN 20 000 (02.24.2015)
TURIZMI ZVICERAN KUNDËR FRANGUT TË FORTË - GATI FUSHATA QË NXIT UDHËTIMET PËR NË ZVICËR (02.23.2015)
BAZEL - MBRËMË ISHTE NATA E FENERËVE, MORGESTRAICHU TRADICIONAL PËRMBYLLI KARNEVALET (02.23.2015)
ZVICËR - NDËRRIM SHEFASH MES SHQIPTARËSH NË FILIALIN E MIGROSIT (02.22.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]