E Shtunë, 09.26.2020, 06:57pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
PALEXPO GJENEVË - CILAT JANË RISITË E SALLONIT TË 85-të NDËRKOMBËTAR TË AUTOMOBILËVE

E Enjte, 03.05.2015, 03:17pm (GMT+1)


Alfa Romeo 4C Spider

Voal - GJENEVË - Janë 131 risitë botërore dhe evropiane – nga modelet e reja, restyling e motorizimet e  reja - të cilat janë iu janë prezantuar mediave dy ditë me radhë, të martën e mërkurën, në prag të edicionit të 85-të të Sallonit Ndërkombëtar të Automobilëve në Gjenevë. Tashmë portat janë të hapura për publikun deri më 15 mars, ai është i mirëpritur në qytetin mbi bregun e liqenit Leman dhe të zgjedhë se çfarë do të shijojë më shumë nga ato që i ofron tregu aktual i automjeteve.

Me pak fjalë disa nga modelet më të shumëpritura nga adhuruesit e autove: Aston Martin Vulcano (24 të tilla 800 CV); protagoniste edhe Alfa Romeo 4C Spider prototipi Audi Prologue Avant, që pasuron traditën e familjarëve të ardhshëm të Ingolstadt e gjeneratës së dytë të R8; BMW sjell Serinë 1 e Serinë 2 Grand Tourer me shtatë objekte; Citroën 95 vjeçar sjell një koncept e Berlingo Multispace të ri, përveç luksozes DS5; Ferrari sjelll 488 GTB, trashëgimtare e 458, me V8 prej 670 CV; rilexim e bashkëpunim Panda në pavionin Fiat; Ford risjell GT (600 CV) e Focus RS (350 CV); Honda sjell prapë HR-V e Civic Type R; Hyundai debuton me gjeneratën e re të Tucson ndërsa Infiniti sjell një koncept QX30; pritje në shtëpinë Jaguar për SUV F-Pace; Land Rover sjell gjeneratën ere të Evoque ; Maserati vjen me SUV Levante, e ndërkohë paraqitejn disa versione ekskluzive; Mazda risjell roadsterin MX-5; sfilata e mastodontëve dhe luiksit në pavionin e Mercedes-Benz; Opel debuton me kompakten Karl e Corsa OPC prej 207 CV; restyling për Peugeot 208, Renault vjen me krossoverin mesatar Kadjar; Porsche sjell Cayman GT4; Seat debuton me një prototip të SUV; Skoda shpalos Superb; Ssangyong sjell SUV e Tivoli; Toyota sjelle Auris; Volkswagen sjell Sharan e Touran; motorë e teknologji të reja në aspektin e sigurisë në pavionin Volvo.rsi
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PALEXPO GJENEVË - HAPET SALLONI I 85-të NDËRKOMBËTAR I AUTOMOBILËVE (03.05.2015)
NË GJENEVË TAKOHEN KERRY DHE LAVROVKerry pas takimit shprehu besimin se biseda e zhvilluar mes tyre mund të ndikojë në përmirësimin e situatës së armëpushimit në Ukrainë (03.02.2015)
DUBAI - FEDERER E MUND GJOKOVIQIN (02.28.2015)
GJERGJAJ FITON - I AFROHET EDHE MË SHUMË DUELIT ME KLITSCHKON (02.28.2015)
NË ZVICËR QIRATË E BANESAVE SHKOJNË DREJT RËNIESUlja e taksës së hipotekave ndikon në rënien e qirave duke filluar nga stina e verës (02.27.2015)
PARTNERITET PËR TË NDIHMUAR INTEGRIMIN E TË RINJVE ZVICERANË NË TREGUN E PUNËS (02.25.2015)
ARNOLD GJERGJAJ NË RRUGËN E WLADIMIR KLITSCHKOS - IA SOLLI ZVICRËS TITULLIN KAMPION PAS 100 VITESH (02.25.2015)
ZVICËR - MË 2014 RRITJA NATYRORE E POPULLSISË E KALOI KUOTËN 20 000 (02.24.2015)
TURIZMI ZVICERAN KUNDËR FRANGUT TË FORTË - GATI FUSHATA QË NXIT UDHËTIMET PËR NË ZVICËR (02.23.2015)
BAZEL - MBRËMË ISHTE NATA E FENERËVE, MORGESTRAICHU TRADICIONAL PËRMBYLLI KARNEVALET (02.23.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]