VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

VIZITË ZYRTARE E PRESIDENTES SË KOSOVËS NË BERNË

E Premte, 03.13.2015, 12:20pm (GMT1)Voal - BERNË - Në një njoftim të shpërndarë për mediat Departamenti i Punëve të Jashtme i Zvicrës bën të ditur sot (e premte) se të hënën, më 16.03.2015, këtu do të zhvillojë një vizitë zyrtare Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga.

Presidentja Jahjaga do të pritet nga Presidentja e Konfederatës Helvetike Simonetta Sommaruga, njëkohësisht Ministre e Drejtësisë dhe e Policisë. Mes dy kryetareve të shteteve do të ketë një bisedë kokë më kokë.
www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.