E Hënë, 12.09.2019, 12:17am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Hicfeldi luan me ekipin e tij të zemrës
E Premte, 03.27.2009, 06:33pm (GMT+1)

Voal-online -Ottmar Hitzfeld ia beson lojën e së shtunës kundër moldavëve në Chisinau formacionit, të cilin prej ditësh e ka pasur në kokë. Atë që e shoshiste prej kohësh në mendje, tranieri i kombëtares zvicerane të futbollit e ka shpallur një ditë para ndeshjes. Ai ia lë vendin e lirë pranë Stéphane Grichting lojtarit të Milanit Philippe Senderos. Me Senderos, Johan Djourou e Patrick Müller ai ka përmbushur përzgjedhjen më të mirë të mundshme. Ai ka çmuar shumë personalitetin e dëshmuar të 23 vjeçarit Senderos. Si Senderos edhe Marco Padalino do të jetë për herë të parë në një formacion të drejtuar nga Hitzfeld. Ky i fundit do të zëvendësojë lojtarin shqiptar zviceran të dëmtuar Valon Behrami. Behrami ende nuk e ka marrë veten pas plagosjes së gjurit.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Një piramidë mbi alpet zvicerane, një kullë e re Eifel! (03.25.2009)
La Repubblica: Zvicra dhe Italia i verfikojnë kufijtë alpinë (03.24.2009)
Dario Kolonja fitoi kupën e botës në turin suedez të skive (03.23.2009)
SonntagsZeitung: Ministrat zviceranë shuplakë ndaj ministrit gjerman të Financave (03.22.2009)
Federer pësoi humbjen e pestë nga Murrei (03.22.2009)
Ismail Kadare bisedë filozofike në kanalin e parë zviceran (03.21.2009)
Nga muaji prill Zvicra ndërpret azilin për kosovarët (03.20.2009)
Roxher Federeri në verë do të bëhet për herë të parë baba (03.13.2009)
Bashkimi i Intelektualëve Shqiptarë të Zvicrës: Xehtarëve të Trepçës në 20 vjetorin e grevave të tyre historike (03.02.2009)
Zvicra i thotë po zgjerimit të qarkullimit të lirë me BE-në (02.08.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2019  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]