E Shtunë, 08.08.2020, 07:14pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
TRIDHJETË VJET MË PARË BINTE NJË TABU - MË 2 TETOR 1984 ZGJIDHEJ NË KËSHILLIN FEDERAL GRUAJA E PARË: ELISABETH KOPP

E Enjte, 10.02.2014, 07:08pm

Një betim historik i errësuar nga ngjarja që çoi në shkarkimin e Elisabeth Kopp
Voal-online.ch - Tidhjetë vjet më parë në Zvicër binte një tabù me zgjedhjen e gruas së parë në Këshillin
ZVICËR - NË ZYRA NUK MUND TË PËRDORET DIALEKTI
Në Administratë të gjithë duhet të komunikojnë në gjuhën letrare

E Mërkurë, 10.01.2014, 02:43pm

Voal-online.ch - Nëpunësit e Konfederatës nuk mund të flasin me dialekt në zyrë, në qoftë se nuk kuptohen

PRESIDENTI I BANKËS KOMBËTARE ZVICERANE - TË MARRIM  MASA PËR TË SHMANGUR DEFLACIONIN

E Hënë, 09.29.2014, 02:26pm

Presidenti Bankës Kombëtare Zvicerane (SNB) Thomas Jordan
Voal-online.ch - Presidenti i Bankës Kombëtare Zvicerane (SNB), Thomas Jordan, ka tërhequr vëmendjen

TIÇINO - OSE GJERDANI I PERLAVE TË ZVICRËS JUGALPINE
Nga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ

E Djelë, 09.28.2014, 01:35pm

SOT VOTOHET PËR BASHKIMIN OSE JO TË BAZELIT
Votuesit shprehen për tema lokale në 15 kantone

E Djelë, 09.28.2014, 08:40am

Voal-online.ch - Qendrat e votimit janë hapur të dielën në 15 kantone për tema me rëndësi në rrafshe

KËRKOHET ASHPËRSIM MASASH PËR SHFRYTËZIMIN E PENSIONIT NË ZVICËR - RASTI AZEM SYLA

E Shtunë, 09.27.2014, 01:56pm

TUNEL POSHTË LIQENIT - GJENEVA VOTON INICIATIVËN E SVP

E Shtunë, 09.27.2014, 08:22am

Voal-online.ch - Lehtësimi i rëndesës që ka ura e Mont-Blanc nga qarkullimi tejet i dendur i automjeteve,
ZVICERANËVE IU PËLQEJNË SHUMË BORONICAT - KONSUMI I TYRE U KATËRFISHUA NË DHJETË VITET E FUNDIT

E Premte, 09.26.2014, 04:34pm

Voal-online.ch - Konsumi i boronicave është më se katërfishuar në dhjetë vitet e fundit në Zvicër, nga 500
DONACIONET E QEVERISË ZVICERANE BËJNË ME UJË FSHATRAT E VITISË NË KOSOVË

E Premte, 09.26.2014, 11:44am

PRESIDENTI BURKHALTER NË KOMBET E BASHKUARA - DËNON VEPRIMET E SHTETIT TË VETËSHPALLUR ISLAMIK DHE ANEKSIMIN E PALIGJSHËM TË KRIMESË

E Enjte, 09.25.2014, 08:12am

Voal-online.ch - Didier Burkhalter iu ka bërë thirrje të gjitha shteteve në fjalimin e tij në Asamblenë e

  » Kjo idé lindi në ZvicërTAKIM ME BERTRAND PICCARD DHE ANDRE BORSCHBERG - HERONJTË E MILENARIT TË TRETËNga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ
  » SHQIPTARI QË SHPËTOI TË MOSHUARIN, NOMINOHET PËR ÇMIMIN 'GUXIMI' NË ZVICËR
  » 50 FUTBOLLISTË E FUTBOLLISTE SHQIPTARE NË GRUPMOSHAT E KOMBËTARES ZVICERANE
  » VAKSINAT - QEVERIA KËRKON 50 MILIONË FRANGA SHTESËNë rast pandemie do të sigurohet shumë shpejt mbrojtja e 80% të popullsisë
  » TELASHE TË REJA PËR CS E UBS
  » APES ME Z.DIDIER BURKHALTER, PRESIDENTIN E ZVICRËS – KRIZA UKRAINASE & IDENTITETI ZVICERAN I DIALOGUT DHE KOMPROMISIT - Nga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ
  » STRASBURGU I JEP TË DREJTË SHQIPTARES DHE FAJËSON ZVICRËN
  » 'SWATCH' I QETË PËRBALLË ORËS SË APPLE
  » FOTO LAJM - PRESIDENTI I ZVICRËS DIDIER BURKHALTER DUKE PRITUR TRENIN SI QYTETARËT E ZAKONSHËM
  » ADMIR MEHMEDI ËSHTË NJË YLL NË NGJITJE 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]