E Hënë, 08.10.2020, 12:28am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
EKONOMIA ZVICERANE - MË KONKURUESJA NË BOTË, PËR TË GJASHTIN VIT RADHAS

E Mërkurë, 09.03.2014, 11:57am

Voal-online.ch - Ekonomia zvicerane konfirmohet për të gjashtën herë radhas më konkuruesja në botë. Në klasifikimin e bërë nga Forumi
LËVIZJA E RE EVROPIANE E ZVICRËS - TË RIVOTOHET INICIATIVA E EMIGRACIONIT

E Hënë, 09.01.2014, 04:33pm

NUMES "Vota e 9 shkurtit ka provokuar një krizë të rëndë

Voal-online.ch - Lëvizja e Re Evropiane e Zvicrës (NUMES) shikon tek një këshillim i ri popullor të vetmen zgjidhje të mundshme "për
GOLAN - EDHE USHTARËT ZVICERANË
Beretat blu në dispozicion të OKB janë në zonën e sulmeve dhe sekuestrimeve

E Djelë, 08.31.2014, 07:53am


Personeli i OKB-së në punë
Voal-online.ch - Janë edhe ushtarët zviveranë në lartësitë Golan, ku të enjten u sekuestruan 44 kaska blu të FIGI e ku të shtunën u sulmua

ZVICËR - VDES FOSHNJA E HARRUAR NË MAKINË

E Djelë, 08.31.2014, 06:37am

EMRI MARIA ËSHTË I PAKONKURUESHËM NË ZVICËR - TË PAKTËN QË NGA VITI 1902

E Shtunë, 08.30.2014, 06:27pm

Ndërkohë 1'561 vajzave iu është vënë emri Alexia

Voal-online.ch - Nga 1902, vit kur nisi hulumtimi, deri më 2013, emri më popullor në Zvicër, pa dallim rajonesh gjuhësore, ka qenë emri
QYTETI I BERNËS IU JEP KOMPETENCA TË HUAJVE, QYTETARËT DO TË THONË FJALËN E TYRE

E Premte, 08.29.2014, 10:34am

Voal-online.ch - Këshilli komunal i Bernës ka miratuar mbrëmë, pas një diskutimit të gjatë, normativën që do
ZVICERANËT DO TË PARAPËLQENIN TË KUFIZOHESHIN ME SUEDINË
Edhe si pasaportë të dytë zviceranët do të parapëlqenin pasaportën suedeze

E Enjte, 08.28.2014, 08:24am

                    Stokholmi do të donin të ishte në vend të Milanos
Voal-online.ch - Zviceranët do të parapëlqenin më shumë Suedinë, pastaj Hollandën, Danimarkën dhe
QEVERIA MERR MASA PËR PËRFAQËSIM MË TË MIRË TË PLURILINGUIZMIT NË ADMINISTRATËN ZVICERANE

E Mërkurë, 08.27.2014, 02:43pm
                        
Voal-online - Këshilli Federal ka marrë masa të reja për të forcuar prainë e plurilinguizmit në Administratën
SHËRBIMET SEKRETE ZVICERANE - PËLQEHET LIGJI I PROPOZUAR NGA QEVERIA
E Mërkurë, 08.27.2014, 09:28am

Voal-online.ch - Masat e reja për t'iu kundërvënë terrorizmit dhe spiunazhit, të përfshira në ligjin mbi
MINISTRI ZVICERAN I EKONOMISË E SHTYN VIZITËN NË MOSKË
E Martë, 08.26.2014, 10:51am

Voal-online.ch - Johann Schneider-Ammann ka vendosur ta shtyjë për më vonë udhëtimin në Rusi të
ANITA SHALA SYNON KURORËN E MË TË BUKURËS SË ZVICRËS
E Djelë, 08.24.2014, 05:32pm

QEVERIA MERR MASA PËR PËRFAQËSIM MË TË MIRË TË PLURILINGUIZMIT NË ADMINISTRATËN ZVICERANE

E Mërkurë, 08.27.2014, 02:43pm
                        
Voal-online - Këshilli Federal ka marrë masa të reja për të forcuar praninë e plurilinguizmit në Administratën

SHËRBIMET SEKRETE ZVICERANE - PËLQEHET LIGJI I PROPOZUAR NGA QEVERIA

E Mërkurë, 08.27.2014, 09:28am

Voal-online.ch - Masat e reja për t'iu kundërvënë terrorizmit dhe spiunazhit, të përfshira në ligjin mbi
MINISTRI ZVICERAN I EKONOMISË E SHTYN VIZITËN NË MOSKË

E Martë, 08.26.2014, 10:51am

Voal-online.ch - Johann Schneider-Ammann ka vendosur ta shtyjë për më vonë udhëtimin në Rusi të
  » ANITA SHALA SYNON KURORËN E MË TË BUKURËS SË ZVICRËS
  » TONI BRUNNER KËRKON BASHKIM ME TË GJELBRIT LIBERALË
  » SHËN GALEN - NJË SHQIPTAR NGA PRESHEVA U VRA BRENDA NJË XHAMIE
  » NEVOJITET RESPEKTIM MË I MIRË I SË DREJTËS HUMANITARE NDËRKOMBËTAREApel nga Zvicra dhe KNKK në përkujtim të 150 vjetorit të Konventës të GjenevësNga DIDIER BURKHALTER & PETER MAURER 
  » ALAIN BERSET - PËR ZVICERANËT E DETYRUESHME NJË GJUHË TË DYTË NACIONALE QË NË SHKOLLËN FILLORE
  » REFERENDUM PËR ORARET E DYQANEVE - QEVERIA ZVICERANE E VENDOSUR
  » FEDERER ARRIN KUOTËN TETËDHJETË TË TITUJVE ATPTriumfon në Cincinnati kundër Ferrerit
  » ANDREA BLATTMAN - VETËM USHQIME ZVICERANE USHTARËVE
  » 'LEOPARDIN E ARTË' E MERR REGJISORI LAV DIAZJuria vendos të vlerësojë filmin "Mula Sa Kung Ano Ang Noon" (Nga çfarë ishte dikur)
  » ALAIN BERSET - ZVICRA E PESTË PËR NE ËSHTË SHUMË E RËNDËSISHME, ZVICERANËT NË BOTË JANË AMBASADORËT TANËBerset - 750 000 zviceranët që jetojnë nëpër botë janë ambasadorët më të rëndësishëm të vendit tonë 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]