E Martë, 08.04.2020, 09:10am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
'ZVICRA E PESTË' TAKOHET NË BADEN - NË KONGRESIN NUMËR 92

E Premte, 08.15.2014, 09:00am


Voal-online.ch - Kongresi numer 92 i zviceranëve me banim jashtë vendit, që do të ketë së paku 400 bashkëqytetarë nga e gjithë bota, i
KËRKESAT PËR AZIL JANË RRITUR 30%

E Martë, 08.12.2014, 08:19pm

Voal-online.ch - Kërkesat për azil të paraqitura në Zvicër gjatë korrikut janë shtuar me 30% krahasuar me muajin e mëparshëm. Ato kanë

QEVERIA ZVICERANE REHABILITON UJËSJELLËSIT E 9 FSHATRAVE NË KOSOVË

E Hënë, 08.11.2014, 08:17pm

FEDERER NË FINALE PËR TË 120-ën HERË
Sfida e sontme vlen për titullin e 80

E Djelë, 08.10.2014, 09:19am

Voal-online.ch - Roger Federer (ATP 3) ka mundur 6-3 6-4 Feliciano Lopez (25) në aktin e parafundit të
POLITIKA E AZILIT DUHET RISHIKUAR - SIMONETTA SOMMARUGA ËSHTË E BINDUR SE E KA MBËSHTETJEN POPULLORE

E Enjte, 08.07.2014, 08:50pm

Këshilltarja federale në një shëtitje tradicionale buzë lumit Aare
Voal-online - Shëtitja tradicionale verore përgjatë lumit Aare në shoqëri të Simonetta Sommarugas është
PAS STREET PARADE NISET NGA ZYRIHU MË KËMBË PËR NË ITALI - PREJ KATËR DITËSH MENDOHEJ I ZHDUKUR

E Mërkurë, 08.06.2014, 07:13pm

Voal-online.ch - Një italian 39 vjeçar do të kthehet në provincën Monza të Brianzas pas Street Parade të së

AEROPORTI I ZYRIHUT FITON WORLD TRAVEL AWARD

E Martë, 08.05.2014, 07:25am

Voal-online.ch - Aeroporti i Zyrihut është më i mirë i Evropës sidomos për vëmendjen që ia kushton
DIDIER BURKHALTER DO TË SHPALLË NISMËN 'DEMOKRACIA PA KUFIJ'

E Hënë, 08.04.2014, 02:16pm

Voal-online.ch - Presidenti i Konfederatës Didier Burkhalter do të shpallë zyrtarisht më 10 gusht, në kuadrin
EDHE TË RINJ SHQIPTARË TË ZVICRËS NËN AKUZË PËR ANTISEMITIZËM

E Djelë, 08.03.2014, 03:47pm

ZVICËR - FESTIVALI I VERBIER, FESTIVAL I ELITËS MUZIKORE
E Djelë, 08.03.2014, 02:36pm

RRETH NJË MILION NË STREET PARADE - PJESËMARRJE E MADHE NË NGJARJEN TRADICIONALE MUZIKORE TË ZYRIHUT
E Djelë, 08.03.2014, 09:46am

Një pamje nga lart e qendrës së qytetit të Zyrihut gjatë veprimtarisë
Voal-online.ch - ZYRIH - Ishin gati një milion veta të shtunën në bregun e liqenit të Zyrihut për të marrë
NË DITËN E DYERVE TË HAPURA 4500 VETA VIZITUAN PALLATIN FEDERAL TË ZVICRËS
E Shtunë, 08.02.2014, 08:52am
DIDIER BURKHALTER DO TË SHPALLË NISMËN 'DEMOKRACIA PA KUFIJ'

E Hënë, 08.04.2014, 02:16pm

Voal-online.ch - Presidenti i Konfederatës Didier Burkhalter do të shpallë zyrtarisht më 10 gusht, në kuadrin

EDHE TË RINJ SHQIPTARË TË ZVICRËS NËN AKUZË PËR ANTISEMITIZËM

E Djelë, 08.03.2014, 03:47pm

ZVICËR - FESTIVALI I VERBIER, FESTIVAL I ELITËS MUZIKORE

E Djelë, 08.03.2014, 02:36pm

  » RRETH NJË MILION NË STREET PARADE - PJESËMARRJE E MADHE NË NGJARJEN TRADICIONALE MUZIKORE TË ZYRIHUT
  » NË DITËN E DYERVE TË HAPURA 4500 VETA VIZITUAN PALLATIN FEDERAL TË ZVICRËS
  » CARLA DEL PONTE - DO TË KTHEHESHA PËR T'I GJYKUAR KRERËT E UÇK-së
  » Me rastin e 1 Gushtit, Ditës Kombëtare të ZvicrësPËRGJITHMONË KONFEDERATA HELVETIKEFotoreportazh nga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ
  » 1 GUSHT, DITËLINDJA E ATDHEUT - QEVERITARËT FESTOJNË ME POPULLIN
  » DICK MARTY - KOSOVA KA VUAJTUR SHUMË, I DUHEN UDHËHEQËS ME DUAR TË PASTRA
  » LOKARNO NDERON POLANSKIN PËR ARRITJET E JETËS SË TIJ
  » 1 GUSHTI, FESTA KOMBËTARE - ZVICRA ORGANIZON KONCERTE PËR ZVICERANËT QË BANOJNË NË ARGJENTINË, URUGUAJ, PERU E BRAZIL
  » DICK MARTY APROVON RAPORTIN E WILLIAMSON - DUHET NJË PROKUROR I PAVARUR NGA PRESIONET DIPLOMATIKE DHE I AFTË TË UDHËHEQË NJË HETIM TË TILLË...
  » DEMOKRACIA E DREJTPËRDREJTË ËSHTË E PAPREKSHME - BURKHALTER REAGON NDAJ LETRËS SË BASHKIMIT EVROPIAN DËRGUAR BERNËS 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]