E Mërkurë, 09.23.2020, 11:30am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ZYRIH - LIROHET NGA BURGU KOSOVARJA QË LINDI FOSHNJËN NË GJYKATË

E Djelë, 04.13.2014, 07:07pm

TONI BRUNNER - TË KETË LEHTËSIRA FINANCIARE PËR FIRMAT QË PUNËSOJNË PERSONEL ZVICERAN

E Djelë, 04.13.2014, 02:49pm

Voal-online - Firmat zvicerane që marrin personel vendas dhe nuk kërkojnë jashtë, duhet të shpërblehen në

PORTI I GJENOVËS - DUAM ZVICRËN
Ofertë për një pjesëmarrje partnertiteti. "Do të forconte edhe projektin e hekurudhës me shpejtësi të lartë drejt Milanos"

E Shtunë, 04.12.2014, 02:51pm

Porti antik i Gjenovës (ansa)
Voal-online.ch - Presidenti i autoritetit portual të Gjenovës (APG), Luigi Merlo, i ka propozuar qeverisë

U BË PROMOVIMI I LIBRIT 'TRAUMAT E TRANZICIONIT' TË SHKRIMTARES DHE PUBLICISTES SË MIRËNJOHUR ELIDA BUÇPAPAJ

E Premte, 04.11.2014, 09:26am

Voal-online.ch - Të shtunën, më 5 prill, në një nga mjediset e bibliotekës "Pestalozzi" në Zyrih u bë promovimi
ZVICRA PARAQET VERSIONIN E RI TË AEROPLANIT ME ENERGJI DIELLORE

E Enjte, 04.10.2014, 10:53am

ZYRIH - KOSOVARJA LIND NË GJYKATË

E Mërkurë, 04.09.2014, 06:23pm

PRODHIMI BIO NË ZVICËR NUK NJEH KRIZË

E Mërkurë, 04.09.2014, 10:35am

Voal-online.ch - Shifra e fitimit për vitin 2013 e prodhimeve Bio Suisse i kapërcen për herë të parë 2 miliardë

LDK-ja NË ZVICËR KRIJON NËNDEGËN NË ZYRIH - KRYETAR U ZGJODH INXHINIER AHMET ASANI

E Martë, 04.08.2014, 07:55am

UELI MAURER - AVIONËT GRIPEN KUSHTOJNË 6 MILIARDË FRANGA, NUK KUSHTOJNË 10 MILIARDË

E Hënë, 04.07.2014, 01:41pm

Voal-online.ch - Ueli Maurer vazhdon të mendojë se zviceranët do të votojnë në favor të blerjes së Gripen,

KOSOVARËT E DËNUAR - SË SHPEJTI HYN NË FUQI MARRËVESHJA MIDIS KOSOVËS DHE ZVICRËS
Prishtina kërkon që transferimet të vlerësohen për secilin rast

E Premte, 04.04.2014, 05:53pm

Sipas shifrave të fundit, të cilat datojnë më 2012, janë nja shtatëdhjetë kosovarë në burgjet e Zvicrës. Por do të transferohen vetëm ata që kanë më shumë se gjashtë muaj për t'i vuajtur
Voal-online.ch - Marrëveshja mes Bernës e Prishtinës, e cila mundëson të transferohen në atdhe kosovarët e

  » MINISTRJA ZVICERANE E DREJTËSISË DHE POLICISË NESËR DHE PASNESËR NË KOSOVË
  » ZVICRA - E SHTATA NË BOTË PËR TREGTI TË HAPURVendin e parë në këtë listë e zë Singapori, të dytin Hongkongu dhe të tretin, Holanda
  » PRESIDENTI GJERMAN GAUCK PËR VIZITË NË ZVICËRGauck - Jo çdo zgjidhje që bëhet nga shumica e votuesve, përmes demokracisë së drejtpërdrejtë, është e drejtë
  » NJË METEORIT NË QIEJT ZVICERANËËshtë parë mbrëmë nga ora 22.30 në veriperëndim të Zvicrës dhe në jug të Gjermanisë
  » KHODORKOVSKI MUND TË QËNDROJË NË ZVICËR
  » ZVICRA DO TË KETË QENDRA PRITËSE PËR 5000 AZILKËRKUES
  » RUSIA - SANKSIONET E ZVICRËS JANË KUNDËRPRODUKTIVE
  » PËR NJË ULËSE KOMUNALE NË GLATBRUGG TË ZVICRËS KANDIDOJNË 7 SHQIPTARË
  » U PËRURUA EDICIONI I 42të I BASELWORLD - SALLONI I ORËVE I BAZELIT, MË I MADHI NË BOTË, PRET DERI MË 3 PRILL 150 000 VIZITORË, SI DHE 4000 GAZETARË
  » TË JEMI MË TË VENDOSUR PËR NJË BOTË PA ARMË BËRTHAMORE - FJALA E PRESIDENTIT TË KONFEDERATËS ZVICERANE DIDIER BURKHALTER NË TAKIMIN PËR SIGURINË BËRTHAMORE HAGË 2014 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]