E Hënë, 05.25.2020, 09:42am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» LETËR E HAPUR PËR Z. LUBONJA - "GREK APO SHQIPTAR"Nga PLEURAT REXHEPI, King's College London

Ticher
gogla8@gmail.com era04.09.2011, 12:31am

Z. Rexhepi! Artikullin e keni të shkëlqyer. Lubonja ka shum kohë që përkrah shovinizmin e ekspansionizmin grekomadh. Dikush totë se mamin e ka greke. Nejse. Analiza e juaj asht në rregull por ne kemi nevojë për reçetat sesi me iu kundërvu grekomdhenjëve, kur zyrtarët nuk e bëjnë këtë? Grekët na bëjn dëme me metodat e tyre bizantine e të poshtërta, por për mua më shumë na bënë dëm qeveritarët tanë me pasivitetin e tyre. Vetëm Kreshnik Spahiu po u kundërvihet, askush tjetër. Mendoj se Greqia ende nuk ka dështu se ndoshta do e rritë numrin e grekëve në Jug në më se rreth 250 000! Çerçizi e të tjerët si ai kanë vdekë fizikisht ka kohë. Me lutje /në Jug/ që bahen greqisht nuk e zbusim egërsirën greke.
Atnika e lashtë ka qenë e jona - Pellazgo-ilire. Na e kanë vjell dhe ua kanë mveshë grekëve... Do dalëë e vërteta... 


grek apo shqipetar
juli_89_james@hotmail.com juli04.06.2011, 03:47pm

Profesor urime per kete leter ,eshte me te vertete shume e goditur dhe urojme qe Z.Lubonja te ndergjegjesohet ,gjithashtu edhe shteti shqipetar.te kuptoje qe ka ardhur koha te veprojme dhe jo te fleme gjume e te rrime vetem ne pritje te shikojme se cdo ndodhe neser. 


Edhe dicka tjeter
fkumati@hotmail.com Fredi Kumati03.27.2011, 11:18pm

Ate nate u mundova te lidhesha me telefon me emisionin "opinion" por nuk munda.Fatos edhe dicka tjeter dua te te them.Me pare kisha nje fare dyshimi tek bindjet e tua por tani perfundimisht ju jeni nje njeri qe vetem Shqiptar nuk mund te thuash qe duke qendruar ne ane te nje njeriu qe hapur tha jam grek dhe qe barazoi Vllehet me greke permendi Alfred Stefen nga Berati te cilin e kam njohur dhe sa ka im ate greke kaq ka Alfed Stefa te perbashket me greke(im ate eshte Vlleh gjithashtu) dhe ti jo vetem nuk reagove por u bere pale me ta.Por s'ke faj .Ti i perket korbave qe ju nxoren syte po korbat.Turp te kesh. 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]