E Shtunë, 01.25.2020, 03:48pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» AFORIZMA NGA MARTIN LUTHER (Martin Luter, 1483-1546)

Pastor
femi_cakolli@yahoo.com Femi11.07.2011, 11:10pm

Elida, shume falenderit, dhe te lumte per perkthimin e disa nga aforizmat e Martin Luterit. I kisha lexuar disa here ne gjuhe te tjera, por nuk i kam pare kurre me perpara ne shqip. Po deshe mund ta shtosh edhe nje qe Luteri e ka thene: "Zogjte qe te fluturojne rrotull teje nuk mund t'i pengosh, ama mund t'i pengosh qe mos te bejne nje fole mbi koken tende!. 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]