E Enjte, 09.24.2020, 04:21am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» JEREMIÇI KRENOHET ME RUSINË, KOSOVA KRENOHET ME SHBA & BE NGA  ELIDA BUÇPAPAJ

Fundi i hegjemonizmit serbosllav
vmeminaj@yahoo.co.uk Vladimir Meminaj07.30.2010, 06:16pm

E drejta dhe e verteta vonon, por nuk harron.Gjitha politika serbe eshte e ndergjegjesuar se Kosven e humbi qe ne Rambuje.Keto levizje ligjore e diplomatike te Serbise per te vonuar njohjen e Kosoves jane perpjekje te deshperuara te saj,tamam si ai i mbyturi qe kerkon te mbahet tek leshi i kokes se vet.E gjithe kjo behet per konsum te brendshem politikSic e dijme nacionalizmi serb dhe Serbia ka qene perkedhelur dikur si nga Europa ashtu edhe nga USa,por tani bota ka ndryshyar.Nuk ka me lufte te ftohte.Serbia nuk eshte me e rendesishme per perendimin.Kjo u pa edhe me shperberjen e saj.Njerzit ne serbi e kane te qarte se EU dhe USA jane me te fuqishem se Rusia e me me kredibilitet.Serbise nuk intereson Kosova,por vetem veriu i pasur me minerale te rralla.Pra edhe kjo mundesi shteroi me vendimin e GJND.Paraqitja e nje projektrezolute ne UN(OKB) per mendimin tim eshte perpjekja e fundit e te vdekurit per te qendruar gjalle.Roli negativ i Rusise ne ceshtjen shqipetare dhe ato boterore dihet,por edhe ajo do te deshtoje se bashku me Srbine.Kjo eshte nje fiasko e sllaveve. 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]