E Martë, 07.14.2020, 10:48pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» HISTORIA NUK ËSHTË E PARTIVE, PARTITË JANË PJESË E HISTORISËNga SKËNDER BUÇPAPAJ

Pershendetje mirenjohjeje
mlacaj@yahoo.it Marçel09.19.2010, 09:04pm

Vertete kjo forme "deshmon se sa te varfer ne ide jane organizatoret", por kjo vlen per nivele si Ju, po per pjesen e ulet, kjo forme asht shume makaber dhe me pasoja te thella infektuese...
Marcel Lacaj lezhe 


MR
beuni@hotmail.co.uk Beun09.19.2010, 02:39pm

Keni shume te drejte ne ato qe thoni per konferencen e Pezes Z Bucpapaj.Duke lexuar At Zef pllumin kam nenvizuar keto shprehje te tij.Kur ishte duke e torturuar hetuesi nga dritarja emrin e tij e thirri nje femer nga jashte dhe ai nderkohe e la torturen kunder fratit dhe doli jashte me u taku me vajzen.
Zefi thote:''C'kerkon ajo vajza aty me kete kriminel sadist?Si mundet nje femen shqiptare te baje dashuni me nje kafshe,me nje egersire,me nje ujk qe ka etje vetem per gjak?!...Jo,ajo nuk asht njeri,ajo nuk mundte jete nane.Nane!Nane simbol i dashunise!AO FEMEN ESHTE ULKONJE,NJE ULKONJE E ZEZE E UNTE PER GJAK NJERZOR....JO CDO FEMEN SHQIPTARE QE DON TA SHTOJE KETE RACE ANTINJERZORE,MERITON ME U ZHDUKE.KJO NUK ASHT DASHUNI,ASHT VETEM NJE INSTIKT I NDYTE.E KY INSTIKT QE SYNON ME PERJETESUE KRIMIN SADIST NUK KA TE DREJTE ME EGZISTUENE SHOQENINE NJERZORE.....E KETO FEMNA T'I PERKDHELIN KETA PERBINDSHA NJERZOR,T'I DASHUNOJNE,TE SHTOJNE FAREN E TYNE?JO,JO KY EHSTE KRIMI ME I MADHATO DUHET TA BOJKOTOJNE KETE KRIM''.
Keshtu shkruan ati i mrekullueshem per ato nena ulkonja qe kane lindur Edvin Ramen e cdo pinjoll tjeter komunist,duke mos perjashtuar as saliun tuaj Z Bucpapa.
Edvini i Kristaqit nga njeri krah dhe Saliu i Rames (pavaresisht nga dallimi i Rame Berishes nga Kristaqi) jane njesoje per nga te kqiat qe i akne bere popullit shqiptar;si atehere por me shume tani.
Vertet ajo rrace bastardesh e shkruan historine me kokeposhte dhe bijte e tyre duan ta ruajne po ashtu,por edhe saliu e jozefina nuk qendrojne mbrapa.
Shikon Muj se cfare bene militanti i Saliut me librin e historise se re te Shqiperise ose Jozefina me dokumentine firmetareve te shpalljes se pavaresise.Pra edhe keta te saliut po mundohen ta shkruajne historine si ju do menderja.Nuk po e zgjase me,por si saliu dhe Edvini ngjajne me njeri tjetrin si dy pika uji.
Miku im vazhdon te jesh i njeanshem.Ti nuk je gazetar i pavarur,por i varur nga Sali Berisha.Mendoje se nuk te bene nder.Kur t'i analizoje historia per ju nk do te shkruaje fare. 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]