E Shtunë, 09.30.2023, 07:29am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
KEQARDHJE
Nga ARTUR VREKAJ

E Mërkurë, 04.08.2015, 03:03pm (GMT+1)


Në është gjallë i zoti kësaj shtëpie,
e ka lënë pjergullën në hidhërim,
Harram e pastë atë pikë rakie,
kur rrushtë vriten dheut pa ajrim.

A është gjallë i zoti i kësaj shtëpie?
Rreth e rreth pjergulla pa punuar...
Harram e pastë atë pikë rakie!
Kur veç të mbushë gota paska duar ...

Në është gjallë i zoti kësaj shtëpie
dhe vegjeton llastuar syth i fjetur,
harram e pastë atë pikë rakie!
Në është gjallë, për pjergullën ka vdekur.
ARTUR VREKAJ


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KUR U KTHJELLUANga SINAN KËRPAÇI (04.08.2015)
HIJET QË TEATRONINNga ASLLAN DIBRANI (04.06.2015)
GËZIMI I FITORESNga NAMIK SELMANI (04.05.2015)
MUNDIMET E JEZU KRISHTIT E VAJI I ZOJËS SË BEKUEMENga NDUE BYTYÇI (04.05.2015)
BUZËQESHJA NË LUMNga SEJDI BERISHA (04.05.2015)
NUSJA NGA KOSOVANga DRITËRO AGOLLI (03.26.2015)
DASHURINga THANI NAQO (03.24.2015)
NOVRUZI KY SULLTANNga NOVRUZ SHEHU (03.23.2015)
ZEMRA ÇAPKËNE  E MARRËNga VASIL TABAKU (03.23.2015)
P R I Z R E N IPoezi promemoriale nga RRUSTEM GECI (03.20.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

 
VOAL
[Shko lart]