VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

KIM KARDASHIAN ARRITI NË ARMENI

E Enjte, 04.09.2015, 03:16pm (GMT1)


Kim Kardashian në Jerevan të Armenisë.Ylli televiziv amerikan, Kim Kardashian, dhe familja e saj kanë arritur në Jerevan për të shënuar 100-vjetorin e masakrës së armenëve në Perandorinë Osmane.

Dhjetëra njerëz dhe gazetarë kanë takuar takuar Kardashianin, e cila shoqërohej nga burri i saj, Kanye West, vajza dhe motra.

Familja Kardashian do të qëndrojë tetë ditë në Armeni.

Paraardhësit e Kardashianit kanë emigruar në Shtetet e Bashkuara në fund të shekullit 19.

Aja ka promovuar në mënyrë aktive njohjen si gjenocid të vrasjeve të armenëve gjatë Luftës së Parë Botërore, por Turqia e kundërshton këtë term.

Ceremonia kryesore në përkujtim të 1.5 milion armenëve të vrarë do të mbahet më 24 prill. rel

www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.