E Martë, 10.03.2023, 04:06am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
KËNDI I SHKRIMTARIT
 
ZEMËR E FJALËS
Ese për vepren e poetit Xhemajl Rudi
Nga RRUSTEM GECI

E Shtunë, 04.25.2015, 09:31am

DY POEZI NGA VLADIMIR MAJAKOVSKI
Përktheu: FASLLI HALITI

E Enjte, 04.23.2015, 11:28am

DHOMA E POETIT
Cikël poetik nga QAZIM SHEHU

E Enjte, 04.23.2015, 11:17am

DANE 'AVROPA'
Tregim nga PËRPARIM HYSI

E Enjte, 04.23.2015, 11:12am

NOBELISTJA SHQIPTARE
Nga EGLANTINA MENDIA

E Enjte, 04.23.2015, 11:03am

POEZI NGA IGOR' SEVERJANIN DHE SANDRO PENNA
Përktheu: FASLLI HALITI

E Mërkurë, 04.22.2015, 04:42pm

 EDHE GJYSHËRIT E VDEKUR
Pesë poezi nga ADEM ZAPLLUZHA

E Mërkurë, 04.22.2015, 04:14pm

PETRAQ KOLEVICA - NJË ERUDIT I HESHTUR
Nga GURI SHYTI

E Mërkurë, 04.15.2015, 06:50pm

PËRRALLA E TRE VËLLEZËRVE
Punuar sipas motiveve popullore
Nga BEDRI DEDJA

E Mërkurë, 04.15.2015, 11:00am

VEXHI BUHARAJA, ORIENTALIST DHE PERKTHYES I SHQUAR - I PENGUAR DHE I FYER
Nga ARSHIN XHEZO

E Mërkurë, 04.15.2015, 10:33am
  » RE NË PANTALLONAPoemë nga VLADIMIR MAJAKOVSKIPërktheu dhe pajisi me shënime FASLLI HALITI
  » Përkujtim:BEDRI DEDJA PEDAGOG DHE BOTUES I SHQUAR E SHUMËPLANËSHNga Prof. MURAT GECAJ
  » NDËRRON JETË NOBELISTI GÃœNTER GRASS
  » SHËNIME PËR TAULANTIN - FLETORJA E DYTË E DITARIT (Fragmente)Nga Prof. BEDRI DEDJA
  » TIRANA IME E VOGEL {sa e vogel ne Universin e madh}Nga EGLANTNA MANDIA
  » KUSHTIME SHPIRTËRORECikël poetik nga ASLLAN DIBRANI
  » MENATË VIJNË LEJLEKËTCikël poetik nga ADEM ZAPLLUZHA
  » EGZOTIZMI DHE "UNI"Esse nga THANI NAQO
  » PEIZAZH KANADEZFragment nga libri 'Fytyra e dashurisë'Nga EGLANTINA MANDIA
  » KONICA REAGONTE NDAJ PUSHTIMIT ITALIAN - NJË BOKSIER NUK E RRËZON PËRTOKË NJË FËMIJË 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2023  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]