E Shtunë, 09.23.2023, 08:16am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës
E Enjte, 01.15.2009, 07:55am (GMT+1)

ZA - Shefja e agjencisë së OKB-së për fëmijët, thotë se 300 fëmijë kanë humbur jetën gjatë fushatës së Izraelit në Rripin e Gazës. An Veneman e UNICEF-it thotë se gjendja është tragjike dhe e papranueshme. Ndërkohë, zyrtarët palestinezë të shëndetësisë thonë se mbi një mijë vetë kanë humbur jetën në fushatën izraelite kundër ekstremistëve të Hamasit në Gazë. 13 izraelitë kanë vdekur në fushatën 19 ditore. Pasi vizitoi dje Gazën, kreu i Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq tha sot se gjendja është tronditëse. Po sot, Presidenti i Bolivisë Evo Morales tha se vendi i tij po ndërpret lidhjet diplomatike me Izraelin si pasojë e fushatës. Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki Moon që ndodhet në Kairo, në fillim të një misioni diplomatik në Lindjen e Mesme përsëriti thirrjet për një armëpushim të menjëhershëm dhe të qëndrueshëm./ Voal-online

 Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Bush: "Sfida më e madhe për SHBA mbetet terrorizmi" - Ka deklaruar në konferencën e tij të fundit për shtyp në Shtëpinë e Bardhë (01.12.2009)
Telegraph: Shuhet Kolonel David Smiley (01.11.2009)
Edhe Jordania largon Ambasadorin nga Tel Avivi (01.10.2009)
Këshilli i Sigurimit miraton një rezolutë për ndaljen e konfliktit në Gaza (01.09.2009)
Përpjekje për armëpushim në Gaza, raketa nga Libani në veri të Izraelit që përgjigjet (01.08.2009)
Plani 3 Pikësh Mubarak-Sarkozy - Olmert reagon me hapjen e korridorit humanitar në Rripin e Gazës (01.07.2009)
Të paktën 40 të vrarë nga një goditje e Izraelit në një shkollë të OKB-së në Gaza (01.06.2009)
Dita e parë e shkollës për Malia dhe Sasha Obama në Shkollën Sidwel Friends (01.06.2009)
Protesta anëembanë botës për ndalimin e konfliktit në Rripin e Gazës (01.05.2009)
Muslimanët dhe Hebrejtë e Bosnjes: Ndal dhuna në Gaza (01.03.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]