E Shtunë, 09.30.2023, 08:17am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJME NDËRKOMBËTARE
 
RUSI - HETIME PËR DËSHTIMIN E LËSHIMIT TË ANIJES KOZMIKE

E Mërkurë, 05.06.2015, 03:01pm (GMT+1)


Pamje nga lëshimi i anijes kozmike për në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë

Agjencia për gjithësi e Rusisë tha se një anije kozmike me furnizime ka dështuar të arrijë në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë dhe do të kthehet para në Tokë, duke u djegur në atmosferë.

Në njoftimin e agjencisë theksohet se anija kozmike Progress do ta "përfundoj ekzistencën e vet më 8 maj".

Kjo anije e periudhës ish-sovjetike është lansuar më 28 prill me furnizime me oksigjen, ujë, dhe pjesë rezervë, për t'i dërguar në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë.

Autoritetet thanë se kontakti me këtë anije ishte humbur pas pak orëve pas lansimit, ndërsa ajo nuk ishte në gjendje të bashkohet me Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë.

Udhëheqës të lartë të agjencisë ruse, Roscosmos, thanë se një komision special po zhvillon hetime lidhur me këtë dështim. rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
'LES ALYSCAMPS' U SHIT MË SE 66 MILIONË DOLLARË (05.06.2015)
FABIUSI MERR PJESË NË CEREMONINË E 9 MAJIT NË MOSKË (05.06.2015)
DUNFORDI PROPOZOHET PËR SHEF TË SHTABIT TË USHTRISË AMERIKANE (05.05.2015)
ISIS E MERR PËRGJEGJËSINË PËR SULMIN NË TEKSAS (05.05.2015)
BERLIN - NË KUTITË E BANANEVE GJENDEN 360 KILOGRAMË KOKAINË (05.05.2015)
PRESIDENTI OBAMA PRITET TA EMËROJË SHEFIN E RI TË SHTABIT TË BASHKUAR (05.05.2015)
ZGJEROHEN HETIMET PËR TË SHTËNAT AFËR AKTIVITETIT PËR PROFETIN MUHAMET (05.04.2015)
DY USHTARË TË UKRAINËS DHE DY LUFTËTARË RUSË U VRANË NË LUFTIME (05.04.2015)
MOTOÇIKLISTËT NACIONALISTË RUSË HYNË NË GJERMANI (05.04.2015)
FRANCA E KATARI NËNSHKRUAJNË MARRËVESHJE USHTARAKE (05.04.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 
::| Hot News
PRESIDENTI OBAMA NISI TURIN NË EUROPË - "SHBA DHE EVROPA TË BASHKUAR NË MBROJTJE TË UKRAINËS, PUTINI DUHET T'I KUPTOJË PASOJAT E VEPRIMEVE TË TIJ"
UNICEF: 300 fëmijë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

 
VOAL
[Shko lart]