VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

BREGDETI JUGOR DO TË RREGULLOHET ME KONKURS NDËRKOMBËTAR

E Shtunë, 08.16.2014, 06:40am (GMT1)

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama bëri të ditur se "në shtator do të çelet konkursi ndërkombëtar për bregun e Himarës së Re dhe për rehabilitimin e fshatrave të saj të bukur".

Kështu ka shkruar ai përmes një postimi që ka bërë në profilin e tij në Twitter. Aty ai ka treguar gjithashtu se "pas projektit të Vijës Bregdetare te Vlorës së shpejti do të bëhet edhe konkursi për projektin e integruar Vija Bregdetare e Orikumit-Parku Kombëtar i Llogarasë".

E disa ndjekës të tij i kanë kërkuar atij se çfarë ka në plan për veriun.

www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.