E Hënë, 12.11.2023, 01:57pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
HETIMET PËR BANKËN E SHQIPËRISË MBYLLEN - NUK DIHET KU SHKUAN 7 MILIONË DOLLARËT

E Premte, 01.09.2015, 08:08pm (GMT+1)


Pesë muaj nga skandali në Bankën e Shqipërisë, ku u vodhën 713 milionë lekë nga thesari i Shtetit, (Mbi 7 milionë dollarë) Prokuroria e Tiranës ka arritur në konkluzionin se përgjegjësit e kësaj vjedhje janë dy ish-punonjësit e Thesarit, Ardian Bitraj e Mimoza Bruzia dhe nipi i Bitrajt, Klevis Bejtja.

Sipas hetimeve të drejtuara nga prokurori Ramadan Troci ka rezultuar se vjedhja është kryer në bashkëpunim midis Bitrajt, Bruzias e Bejtjas, shkruan bw.

"A1 Report" ka mësuar se kërkesa për gjykimin e këtyre shtetasve në një proces të vetëm dhe si përgjegjësit kryesorë të vjedhjes do të dorëzohet të premten në Gjykatën Penale të Tiranës, ku pas shortit, do të vendoset cili gjykatës do të drejtojë procesin.

Pritet që kryeprokurori i Tiranës, Petrit Fusha të caktojë një tjetër vartës për të ndjekur gjykimet, pasi Troci është caktuar drejtues në akuzën e Vlorës.

Nga 19 të pandehurit për skandalin e vjedhjes së thesarit të shtetit, hetimet ende të hapura rezultojnë vetëm për ish-guvernatorin Adrian Fullani, i cili sipas prokurorisë, po hetohet edhe për shpërdorim detyre lidhur me 6 tendera të cilat Kontrolli i Lartë i Shtetit i ka konstatuar shkelje procedurash dhe dëm ekonomik në shifra të konsiderueshme.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VJEN NË TIRANË DON LU, AMBASADORI I RI I SHBA - PREZATON SHQIP VETEN DHE FAMILJEN (01.09.2015)
XHELIL GJONI - IMAMI E PASHKO KONSUTLOHESHIN ME MUA KUR U KRIJUA PD (Intervistë)Gjoni - Sali Berisha vinte tek unë në zyrë me Besnik Mustafajn (01.09.2015)
2014 - NUMRI I AZILKËRKUESVE NGA KOSOVA ARRITI NË 23 MIJË (01.09.2015)
PETICION I REPORTERS SANS FRONTIERES - LET INK FLOW, NOT BLOOD - LE TË RRJEDHË BOJA, JO GJAKU (01.09.2015)
MARSHIM PAQËSOR NË SHKODËR - BASHKËJETESA FETARE NDËRTON TË ARDHMEN (01.08.2015)
KOSOVË - SOLIDARIZIM ME VIKTIMAT E SULMIT NË PARIS Gazetarët në Kosovë mbajtën tubim në shenjë nderimi për viktimat e sulmit në Paris. Sulmin e dënoi edhe Bashkësia Islame e Kosovës (01.08.2015)
Deutsche Welle - S'KA KOMPROMIS ME TERRORIZMIN! (01.08.2015)
FRANCA NË ZI KOMBËTARE - PËR HERË TË FUNDIT FRANCA KA MBAJTUR ZI KOMBËTARE PËR 11 SHTATORIN 2001 (01.08.2015)
SHTATË TË ARRESTUAR NË FRANCË PAS SULMIT TË SË MËRKURËS (01.08.2015)
NE JEMI TË GJITHË CHARLIE ! - RRETH 100 MIJË FRANCEZË PROTESTOJNË KUNDËR TERRORIZMIT (01.08.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]