E Hënë, 12.11.2023, 02:07pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
OKB, E FEJUARA E AKTORIT CLOONEY - ANËTARE E KOMISIONIT PËR GAZË

E Hënë, 08.11.2014, 08:10pm (GMT+1)


Amal AlamudddinAvokatja britaniko-libaneze, Amal Alamuddin, e cila është e fejuar me aktorin e njohut të Holivudit, George Clooney, është zgjedhur anëtare e një komisioni të Kombeve të Bashkuara prej tre personash, i cili do t'i analizoj shkeljet e mundsahme të rregullave të luftës në Rripin e Gazës.

Amal Alamuddin është specialiste e së drejtës ndërkombëtare me seli në Londër, dhe ish-këshilltare juridike e prokurorit të Tribunalit Special për Libanin, raporton AP nga Gjeneva.

Anëtarë të tjerë të komisionit do të jenë Doudou Diene nga Senegali dhe William Schabas nga Kanadaja.

Emërimet janë shpallur sot nga presidenti i Këshillit të Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut, Baudelaire Ndong Ella, që është ambasador i Gabonit.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ERDOGAN - FITUES I ZGJEDHJEVE PRESIDENCIALE NË TURQI (08.11.2014)
9 GUSHTI - 40 VJETORI I UOTERGEJTIT (08.09.2014)
SISTANI BËN PRESION MALIKIT PËR DORËHEQJE (08.08.2014)
SNOWDENIT TRI VJET LEJEQËNDRIMI NË RUSI (08.08.2014)
BOWE BERGDAHL MERRET NË PYETJE NGA HETUESIT AMERIKANË (08.07.2014)
RUSIA E LARGON BASHKËSHORTEN AMERIKANE TË AKTIVISTIT OPOZITAR (08.06.2014)
PROCESI KUNDËR NAVALNIT SHTYHET PËR 19 GUSHT (08.05.2014)
ERDOGAN - KRITIKA TË ASHPRA NË ADRESË TË IZRAELIT (08.04.2014)
SENATI MIRATON JOHN TEFFT PËR AMBASADOR NË RUSI (08.02.2014)
LIROHET BABAI I TEVEZIT, PASI PAGUHET SHUMA E KËRKUAR (07.30.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]