E Hënë, 12.11.2023, 02:20pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
SHBA - DËNOHEN VRASËSIT E TURISTES GJERMANE

E Djelë, 08.17.2014, 09:48am (GMT+1)Autoritetet thonë se katër persona e kanë pranuar fajësinë për vrasjen e një turisteje gjermane në San Francisko, në vitin 2010, dhe për këtë secili do të kalojnë nga pesë deri në nëntë vjet në burg.

"The San Francisko Chronicle" raporton se personat në fjalë janë pajtuar të deklarohen fajtor për përdorim të armëve në lidhje me vrasjen e Mechthild Schroer, 50 vjecare.

E ndjera ishte drejtore e një shkolle fillore në Hannover të Gjermanisë.

Gazeta shkruan se prokurori i përgjitshëm i San Franciskos është pajtuar që të heq dorë nga akuza për vrasje.

Schroer dhe bashkëshorti i saj janë zënë aksidentalisht në mes të një përleshje të armatosur që bëhej në mes të dy bandave rivale më 8 gusht, 2010.

Schroer është vrarë, ndërsa dy persona të tjerë janë plagosur. 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GUVERNATORI I TEKSASIT PADITET PËR ABUZIM PUSHTETI (08.17.2014)
OKB, E FEJUARA E AKTORIT CLOONEY - ANËTARE E KOMISIONIT PËR GAZË (08.11.2014)
ERDOGAN - FITUES I ZGJEDHJEVE PRESIDENCIALE NË TURQI (08.11.2014)
9 GUSHTI - 40 VJETORI I UOTERGEJTIT (08.09.2014)
SISTANI BËN PRESION MALIKIT PËR DORËHEQJE (08.08.2014)
SNOWDENIT TRI VJET LEJEQËNDRIMI NË RUSI (08.08.2014)
BOWE BERGDAHL MERRET NË PYETJE NGA HETUESIT AMERIKANË (08.07.2014)
RUSIA E LARGON BASHKËSHORTEN AMERIKANE TË AKTIVISTIT OPOZITAR (08.06.2014)
PROCESI KUNDËR NAVALNIT SHTYHET PËR 19 GUSHT (08.05.2014)
ERDOGAN - KRITIKA TË ASHPRA NË ADRESË TË IZRAELIT (08.04.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]