E Hënë, 12.11.2023, 12:58pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
PILOTJA UKRAINASE DËRGOHET NË QELI TË BURGUT NË MOSKË

E Premte, 01.09.2015, 05:15pm (GMT+1)


Pilotja ukrainase, Nadiya Savchenko, është vendosur në qeli në një qendër të paraburgimit në Moskë.

Avokati i saj, Mark Feigin, i ka thënë Radios Evropa e Lirë, se ajo është vendosur në qeli për shkak të grevës që ajo e ka mbajtur tash e një muaj.

Savchenko është zënë nga separatistët pro-rusë më 18 qershor në Luhansk që gjendet në lindje të Ukrainës, ndërsa është burgosur në muajin korrik.

Autoritetet ruse e kanë akuzuar atë për vdekjen e dy gazetarëve rusë, të cilët janë vrarë gjatë mbulimit të konfliktit në Ukrainë.

Ajo i mohon akuzat dhe thotë se transferimi saj në Rusi është i paligjshëm.

Avokati ka njoftuar se Savchenko e cila kundër vullnetit të saj i është nënshtruar testeve në një spital psikiatrik, është gjetur e aftë mentalisht për të dalë para gjykatës.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NJERIU I SHEKULLIT ALBERT AJNSHTAJNI- 50 FAKTE NGA JETA E TIJ (01.07.2015)
ÇIFTI BUSH FESTOI 70 VJETORIN E MARTESËS (01.07.2015)
13 REPUBLIKANËT QË GAROJNË PËR NË SHTËPINË E BARDHË MË 2016 (01.07.2015)
AUSTRI - ORTEKU VRET DY SKIATORË AMERIKANË (01.06.2015)
FIFA - PRINCI ALI BIN AL HUSSESIN SHPALL KANDIDATURËN PËR PRESIDENT (01.06.2015)
GJYKIMI I DZHOKAR TSARNAEVIT (01.06.2015)
15 VJET MË PARË VINTE NË PUSHTET PUTINI - SI REAGOI PERËNDIMI? (01.06.2015)
AL-LIBI VDES PARA FILLIMIT TË GJYQIT KUNDËR TIJ (01.03.2015)
VDES ISH GUVERNATORI I NJU JORKUT MARIO CUOMOVdiq të enjten, ditën që djali i tij Andrew u inaugurua guvernator i shtetit (01.02.2015)
TË HËNËN FILLON GJYQI KUNDËR D TSARNAEV (01.01.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]