VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

FRANCA DHE GJERMANIA - NË ÇEREKFINALE

E Martë, 07.01.2014, 02:15pm (GMT1)Kombëtaret e Francës dhe Gjermanisë janë kualifikuar për garat çerekfinale të Kampionatit Botëror të Futbollit në Brazil.

Gjermania e mundi Algjerinë me rezultat 2:1, pas vazhdimit, ndërsa Franca doli fituese ndaj Nigerisë me rezultat 2:0.

Në kuadër të çerekfinales takohen Gjermania Franca, më 4 korrik në Rio-de-Zhanejro.

Sot më vonë gjatë ditës, zhvillohen dy ndeshjet e fundit të fazës eliminatore: Zvicra luan kundër Argjentinës, në orën 18, ndërsa Belgjika takohet me Shtetet e Bashkuara, në orën 22.
www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.