VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

BOLT RIKTHEHET PAS NJË VITI - THYEN REKORD

E Djelë, 08.03.2014, 02:32pm (GMT1)Usain Bolt është rikthyer në pistat e atletikës pas një pauze njëvjeçare dhe menjëherë arriti një rekord të ri.

Ai ishte pjesë e stafetës së Xhamajkës, në garën 4×100 metra, në Lojërat e Komonuelthit, që po zhvillohen në Glasgow.

Bolt, së bashku me Jason Livermore, Kemar Bailey-Cole dhe Nickel Ashmeade arritën kohën e re 37,58 sekonda. Përparësinë ndaj konkurrentëve, xhamajkasit e arritën pikërisht kur stafetën e mori Bolt.

Vendin e dytë dhe medaljen e argjendtë e fituan anglezët, ndërsa të tretët dolën Trinidad & Tobago.
www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.