E Djelë, 12.10.2023, 08:38pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
MUSTAFI KUSHTON 50 MILIONË EURO

E Djelë, 08.10.2014, 02:07pm (GMT+1)Qendërmbrojtësi shqiptar shkodran Mustafi iu bashkua Valencias më herët gjatë kësaj jave nga Sampdoria, në transferim me vlerë prej 8 milionë euro. Lojtari gjerman vendosi që ta vazhdojë karrierën tek skuadra e famshme nga La Liga duke i dhënë lamtumirën klubit nga qyteti i Genovas, që i dha shumë dhe siç tha ai: "Më mësoi të bëhem mbrojtës". Mustafi ka nënshkruar kontratë me Valencian deri në vitin 2019. Dhe, gazetari i mirënjohur i "Sky Sport", Gianluca di Marzio ka zbuluar një veçanti në marrëveshjen e Mustafit me klubin spanjoll. Tani, dëmshpërblimi i kontratës së tij me Valencian vlen 50 milionë euro. Shifër jashtëzakonisht e lartë por që mund të konsiderohet si sinjal se skuadra nga Mestalla e planifikon të tashmen dhe të ardhmen me Mustafin. Mbrojtësi kurorëzoi një vit të suksesshëm gjatë të cilit luajti dhe fitoi Kampionatin botëror me Gjermaninë e më pas iu bashkua një klubi të famshëm si Valencia.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHAH - BETEJË E ASHPËR E RUSISË KUNDËR KASPAROVIT (08.10.2014)
BLERIM XHEMAJLI I KËNAQUR ME INTERESIMIN NGA SEVILJA (08.07.2014)
POLICIA DO TË TËRHIQET NGA STADIUMET NË BUNDESLIGË (08.07.2014)
BOLT RIKTHEHET PAS NJË VITI - THYEN REKORD (08.03.2014)
SHQIPTARËT PUSHTOJNË BUNDESLIGËN (08.03.2014)
BIZNESI I FUTBOLLIT AMERIKAN (08.02.2014)
BAYERNI URON MYSLIMANËT ME NJË FOTO TË SHAQIRIT (07.28.2014)
BRITANIA KËRKON QË RUSIA TË MOS E ORGANIZOJË KUPËN BOTËRORE NË FUTBOLL (07.27.2014)
HAXHI KRASNIQI MBRON TITULLIN WBO, MERR EDHE TITULLIN E WBA (07.27.2014)
NDËRRON JETË FUTBOLLISTI GJERMAN - PAS NJË 'LUFTE' ME DEPRESIONIN (07.20.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]