E Hënë, 12.11.2023, 02:02pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
ADNAN JANUZAJ - E NDJEJ PRESIONIN QË MË JEP FANELLA E TË MADHIT GIGS

E Hënë, 08.18.2014, 09:26am (GMT+1)TIRANE - Adnan Januzaj, në sezonin e ri që ka filluar në Premier League, do të luajë me fanellën më numër 11 të Mançester Junajtid, të cilën për 24 vite e ka mbajtur mesfushori legjendar Rajan Gigs, që la futbollin e luajtur në fund të sezonit të kaluar. Megjithatë, Januzaj 19-vjeçar e pranon se ka presion dhe përgjegjësi për numrin e ri që mban në shpinë, teksa thotë: "Është nder i madh për mua dhe familjen dhe jam i gëzuar që më është dhënë ky numër.

Natyrisht, e ndjej presionin, sepse para kam një legjendë, i cili e ka veshur për më shumë se 20 vite këtë fanellë dhe jam i gëzuar. Shpresoj të ndjek gjurmët e tij, edhe për faktin që ai më mbështet, sepse ai është zëvendëstrajneri im dhe më këshillon çdo ditë kur stërvitem".

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHKËLZEN GASHI SHËNON SËRISH PËR BAZELIN - 4 GOLA NË 6 NDESHJE (08.18.2014)
EKIPI I ËNDRRAVE TË BASKETBOLLIT E ANULON VIZITËN NË AFRIKË (08.16.2014)
MUSTAFI KUSHTON 50 MILIONË EURO (08.10.2014)
SHAH - BETEJË E ASHPËR E RUSISË KUNDËR KASPAROVIT (08.10.2014)
BLERIM XHEMAJLI I KËNAQUR ME INTERESIMIN NGA SEVILJA (08.07.2014)
POLICIA DO TË TËRHIQET NGA STADIUMET NË BUNDESLIGË (08.07.2014)
BOLT RIKTHEHET PAS NJË VITI - THYEN REKORD (08.03.2014)
SHQIPTARËT PUSHTOJNË BUNDESLIGËN (08.03.2014)
BIZNESI I FUTBOLLIT AMERIKAN (08.02.2014)
BAYERNI URON MYSLIMANËT ME NJË FOTO TË SHAQIRIT (07.28.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]