E Shtunë, 09.23.2023, 04:36pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
WAWRINKA NË FINALE ME NADALIN
Në gjysmëfinale helvetiku mundi Berdychin

E Djelë, 05.12.2013, 01:23pm (GMT+1)
Voal-online - Paraqitje tejet e suksesshme e Stanislas Wawrinka (ATP 15) në gjysmëfinalet e Master 1000 të Madridit. Helvetiku ka mundur 6-3 4-6 6-4 Tomas Berdychin (8) e të dielën (sot) përballet në finale Rafael Nadal (5), i cili e ka mundur më lehtësisht spanjollin tjetër Pablo Andujar (113) 6-0 6-4.

Nisur mrekullisht ndeshjen në setin e parë, vodezit i është dashur të paguajë lodhjen përballë Jo-Wilfried Tsonga. Por me një forcë të madhe mendore dhe një lojë solide, ka mundur të triumfojë ndaj çekut.

Zvicerani, i cili prej nesër rikthehet në 10 më të mirët të ATP, ndeshja e sotme do të finalja e 12 në ATP, ku ka deri tani katër tituj, të dytin në një turne Master 1000 pas atij të humbur më 2008 në Roma kundër Djokovic.


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
EVELINE WIDMER SCHLUMPF - MARRËVESHJA PËR SHMANGIEN E EVAZIONIT FISKAL NUK DO TË ARRIHET SË SHPEJTIMinistrja e Financave vë në dyshim thënien e një eksperti të OECD (05.11.2013)
NË ASAMBLENË E BASHKËSISË IZRAELITE ZVICERANE - UELI MAURER KËRKON FALJE PËR ATË QË NUK E THA (05.09.2013)
MYSLIMANËT JANË TË INGTEGRUAR MIRË NË ZVICËR (05.08.2013)
REPORTAZH NGA STRASBURGU NË 50 VJETORIN E ANËTARËSIMIT TË ZVICRËS NË KËSHILLIN E EVROPËS - Nga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ (05.06.2013)
VATIKAN - ROJAT ZVICERANË BËJNË BETIMINI pranishëm do të jetë edhe presidenti zviceran Ueli Maurer (05.06.2013)
NË GLARUS RIKTHEHET LANDSGEMEINDE - POPULLI VOTON DUKE NGRITUR DORËN (05.05.2013)
SOLAR IMPULSE - AVION KREJTËSISHT ME ENERGJI DIELLORE (05.05.2013)
MBLIDHEN ASAMBLETË E PARTIVE - PËRCAKTOJNË QËNDRIMET PËR REFERENDUMET E 9 QERSHORIT (05.04.2013)
SHBA - AEROPLANI ZVICERAN SOLAR IMPULSE E FILLOI UDHËTIMIN 19 ORËSH (05.03.2013)
BINJAKËT AJETI NËNSHKRUAJNË ME FC BAZEL, JO ME BARCELONËN (05.03.2013) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

 
VOAL
[Shko lart]