E Shtunë, 09.23.2023, 03:20pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
JANË KAPUR NË LOZANË DY SHQIPTARËT E ARRATISUR NGA BURGU

E Enjte, 05.16.2013, 10:51am (GMT+1)Policia zvicerane ka njoftuar mbrëmë se i kanë zënë dy prej pesë të burgosurve, të cilët kishin ikur në mënyrë dramtike nga burgu, këtë javë, duke përdorë armatim dhe mjete, që ua kishin sjellë bashkëpunëtorët nga jashtë.

Dy të burgosur të zënë, që kishin ikur nga burgu Bois-Mermet afër Lozanës, dhe dy bashkëpunëtorë të tyre janë kapur gjatë një operacioni të gjërë, me përfshirjen e më se 80 policëve.

Dy personat e zënë janë një shqiptar, 34 vjeçar, i dënuar për krime lidhur me drogë, dhe kosovari 22 vjeçar, i dënuar për vjedhje, raporton AFP. Ata ishin zënë në një banesë në një lagje të Lozanës, së bashku me një bashkëpunëtor serb, ndërsa një serb tjetër, që dyshohet se e ka ndihmuar ikjen e tyre nga burgu, ishte arrestuar në Lucernë, thuhet në kumtesën e policisë.

Sipas policisë, nuk janë gjetur ende tre të ikurit e tjerë: një francez 47 vjeçar, një serb 45 vjeçar, dhe një boshnjak 31 vjeçar.

Të pesë të burgosurit e ikur kishin arritur të largohen nga burgu të martën në mëngjes, për më pak se pesë minuta.


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ËSHTË LIRUAR ZVICERANI I RRËMBYER NË JEMENJanë lënë të lirë edhe dy kolegët e tij të Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq (05.16.2013)
Deutsche Welle - RRITET TRYSNIA NDAJ ZVICRËS PËR ZBUTJEN E SEKRETIT BANKAR (05.15.2013)
IKJE SPEKTAKOLARE NGA BRUGU ZVICERAN, NDËR TA DY SHQIPTARË, NJËRI NGA SHQIPËRIA, TJETRI NGA KOSOVA (05.15.2013)
FINANCAT - BRUKSELI DËSHIRON TË BISEDOJË ME BERNËNDritë jeshile Komisionit Evropian për bisedime të reja (05.14.2013)
ZVICËR - FILLOI PROCESI PËR DYSHIME PËR PASTRIM TË PARAVE NË ÇEKI (05.14.2013)
FRIBURG - VRASJE PËR HAKMARRJE?Kjo vrasje e cila ka tronditur qytetarët e këtij kantoni, për faktin se ekzekutimi ka ndodhur në prani të gruas dhe fëmijëve, duket se gjenezën e ka në Kosovë (05.13.2013)
WAWRINKA NË FINALE ME NADALINNë gjysmëfinale helvetiku mundi Berdychin (05.12.2013)
EVELINE WIDMER SCHLUMPF - MARRËVESHJA PËR SHMANGIEN E EVAZIONIT FISKAL NUK DO TË ARRIHET SË SHPEJTIMinistrja e Financave vë në dyshim thënien e një eksperti të OECD (05.11.2013)
NË ASAMBLENË E BASHKËSISË IZRAELITE ZVICERANE - UELI MAURER KËRKON FALJE PËR ATË QË NUK E THA (05.09.2013)
MYSLIMANËT JANË TË INGTEGRUAR MIRË NË ZVICËR (05.08.2013) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

 
VOAL
[Shko lart]