E Hënë, 12.11.2023, 11:27pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
QEVERIA ZVICERANE REHABILITON UJËSJELLËSIT E 9 FSHATRAVE NË KOSOVË

E Hënë, 08.11.2014, 08:17pm (GMT+1)Njësia e "Hidrorajonit jugor" dhe Komuna e Malishevës presin që sivjet t'i fusin nën menaxhim të gjithë ujësjellësit e kësaj komune.

Njazi Bytyçi, menaxher i njësisë së "Hidrorajonit" në Malishevë ka njoftuar, të dielën, se kjo do të arrihet përmes sigurimit të një investimi në rehabilitimin e ujësjellësve në 9 fshatra të kësaj komune nga fonde të Qeverisë zvicerane të cilat implementohen nga Commynity Development Initiative (CDI) dhe Dorsch.

Përfitues të këtij programi do të jenë fshatrat: Astrazup, Bellanicë, Dragobil, Bardh, Maxharrë, Shkozë, Guncat, Panorc dhe Tërpezë, shkruan më gjerësisht Koha Ditore.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FEDERER NË FINALE PËR TË 120-ën HERËSfida e sontme vlen për titullin e 80 (08.10.2014)
POLITIKA E AZILIT DUHET RISHIKUAR - SIMONETTA SOMMARUGA ËSHTË E BINDUR SE E KA MBËSHTETJEN POPULLORE (08.07.2014)
PAS STREET PARADE NISET NGA ZYRIHU MË KËMBË PËR NË ITALI - PREJ KATËR DITËSH MENDOHEJ I ZHDUKUR (08.06.2014)
AEROPORTI I ZYRIHUT FITON WORLD TRAVEL AWARD (08.05.2014)
DIDIER BURKHALTER DO TË SHPALLË NISMËN 'DEMOKRACIA PA KUFIJ' (08.04.2014)
EDHE TË RINJ SHQIPTARË TË ZVICRËS NËN AKUZË PËR ANTISEMITIZËM (08.03.2014)
ZVICËR - FESTIVALI I VERBIER, FESTIVAL I ELITËS MUZIKORE (08.03.2014)
RRETH NJË MILION NË STREET PARADE - PJESËMARRJE E MADHE NË NGJARJEN TRADICIONALE MUZIKORE TË ZYRIHUT (08.03.2014)
NË DITËN E DYERVE TË HAPURA 4500 VETA VIZITUAN PALLATIN FEDERAL TË ZVICRËS (08.02.2014)
CARLA DEL PONTE - DO TË KTHEHESHA PËR T'I GJYKUAR KRERËT E UÇK-së (08.02.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]