E Hënë, 12.11.2023, 01:19pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ANDREA BLATTMAN - VETËM USHQIME ZVICERANE USHTARËVE

E Djelë, 08.17.2014, 10:33am (GMT+1)Voal-online.ch - Në tryezën e ushtarakëve do të ketë vetëm ushqime zvicerane. Këtë e nënvizon André Blattmann, sipas të cilit, duke filluar nga vitit 2015 "buka, vezët dhe djathi dhe vezët duhet të jenë të gjitha prodhime vendi".

Nga kolonat e NZZ am Sonntag, komandanti i ushtrisë thotë se është i vetëdijshëm për faktin se kjo strategji do të kërkojë më shumë shpenzime, sepse artikujt e vendit janë më të shtrenjtë në krahasim me ata të importuar, por për këtë iu janë shtuar fondet në dispozicion mensave të ushtrisë.

Ky vendim është marrë në përgjigje të kritikave se në pjatat e ushtarakëve ka mish pule ose lepuri të importit, nga vende ku nuk respektohen normat që janë në fuqi në Konfederatë.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
'LEOPARDIN E ARTË' E MERR REGJISORI LAV DIAZJuria vendos të vlerësojë filmin "Mula Sa Kung Ano Ang Noon" (Nga çfarë ishte dikur) (08.17.2014)
ALAIN BERSET - ZVICRA E PESTË PËR NE ËSHTË SHUMË E RËNDËSISHME, ZVICERANËT NË BOTË JANË AMBASADORËT TANËBerset - 750 000 zviceranët që jetojnë nëpër botë janë ambasadorët më të rëndësishëm të vendit tonë (08.16.2014)
'ZVICRA E PESTË' TAKOHET NË BADEN - NË KONGRESIN NUMËR 92 (08.15.2014)
KËRKESAT PËR AZIL JANË RRITUR 30% (08.12.2014)
QEVERIA ZVICERANE REHABILITON UJËSJELLËSIT E 9 FSHATRAVE NË KOSOVË (08.11.2014)
FEDERER NË FINALE PËR TË 120-ën HERËSfida e sontme vlen për titullin e 80 (08.10.2014)
POLITIKA E AZILIT DUHET RISHIKUAR - SIMONETTA SOMMARUGA ËSHTË E BINDUR SE E KA MBËSHTETJEN POPULLORE (08.07.2014)
PAS STREET PARADE NISET NGA ZYRIHU MË KËMBË PËR NË ITALI - PREJ KATËR DITËSH MENDOHEJ I ZHDUKUR (08.06.2014)
AEROPORTI I ZYRIHUT FITON WORLD TRAVEL AWARD (08.05.2014)
DIDIER BURKHALTER DO TË SHPALLË NISMËN 'DEMOKRACIA PA KUFIJ' (08.04.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]