E Shtunë, 09.26.2020, 03:14am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Franca dhe Gjermania njoftojnë nismë të përbashkët ekonomike
E Djelë, 02.08.2009, 10:25am (GMT+1)

VOA - Presidenti i Francës, Nikola Sarkozi dhe kancelarja gjermane Angela Merkel thanë se do të dalin me një nismë të përbashkët për të ndihmuar Europën të përballet me krizën ekonomike. Zonja Merkel u tha gazetarëve se nisma franko-gjermane synon ta bëjë Europën më të fortë. Zoti Sarkozi tha se plani do të ndikojë për të forcuar unitetin europian. Dy udhëheqësit nuk dhanë hollësi të tjera. Gjermania dhe Franca janë dy ekonomitë më të mëdha të eurozonës – grupi i vendeve që përdorin euron si monedhë të përbashkët. Të dy vendet janë goditur rëndë nga kriza ekonomike globale./Voal-online

 
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]