E Martë, 07.23.2019, 05:31am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » SHQIPTARËT
 
Ramush Haradinaj zbuloi pllakën përkujtimore të Jusuf e Bardhosh Gërvallës
E Shtunë, 01.17.2009, 03:00pm (GMT+1)

Voal-online - Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj së bashku me kryetarin e Komunës së Pejës, Ali Berisha dhe atë të Deçanit Musa Berisha, në përvjetorin e 27-të të rënies së atdhetarëve Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, bëri nderime te varrezat e vëllezërve Gërvalla në Dubovik të Deçanit. Në çdo vit në çdo 17 Janar kujtohen dy vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zeka të cilët u vranë nga një dorë e zezë. Megjithëse kanë kaluar 27 vjet nga dita e rënies, kjo vrasje vazhdon që të mbetet e pazbardhur.

 
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2019  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]