E Hënë, 08.03.2020, 04:38pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Shenja misterioze paraprijnë ditëlindjen e liderit Verikorean
E Djelë, 02.15.2009, 09:24am (GMT+1)

Voal-online –Shenja misterioze kanë paraprirë shënimin e ditëlindjes së liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Il teksa qytetarët e tij betoheshin për besnikëri. Bota ndërkohë me ankth po pret nëse kreu i dinastisë së vetme komuniste në Azi do ta kremtojë nesër 67 vjetorin e ditëlindjes me lëshimin e raketës me rrezen më të gjatë të veprimit në hapësirë. Spekullimet vazhdojnë nëse Kim do t’iu mbijetojë problemeve shëndetësore dhe kush do ta vazhdojë kreun e shtetit më të izoluar dhe të varfëruar të botës, një vend që ende përbën kërcënim serioz ndërkombëtar me projektet e tij bërthamore.
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]