E Shtunë, 08.08.2020, 07:14pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » INTERVISTË-PRESS
 
Festimet e Kosovës në fotolajmin e The Washington Post
E Enjte, 02.19.2009, 07:55am (GMT+1)

Voal-online - Mediat e huaja, veçanërisht mediat perëndimore, i kanë pasqyruar nga afër festimet e përvjetorit të parë të pavarësisë dhe sovranitetit të Kosovës. Këto festime u shquan për madhështinë, thjeshtësinë, bukurinë, për mesazhet domethënëse të paqes, për mesazhet domethënëse të vendosmërisë së Kosovës dhe të mbarë shqiptarëve për ta vazhduar veprën e atyre që për një shekull me radhë e ushqyen pemën e lirisë me gjakun e tyre, për një shekull me radhë luftuan për Kosovën e lirë, të pavarur, Kosovën pa pushtues, Kosovën sovrane demokratike perëndimore, faktor fqinjësie të mirë, stabiliteti dhe përparimi në Gadishullin Ilirik. Një ndër fotot më domethënëse është edhe kjo që është fiksuar në Prishtinë, kryeqytetin e Kosovës, dhe është botuar në The Washington Post.

 

 
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]