E Hënë, 11.30.2020, 08:02am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 



 
SPORT
 
BRAZIL 2014 - KALENDARI I NDESHJEVE, 12 QERSHOR-13 KORRIK
Kampionati botëror në Brazil do të fillojë me ndeshjen Brazil-Kroaci, të enjten prej orës 22:00.

E Enjte, 06.05.2014, 08:56am (GMT+1)




 

Ndeshjet që luhen në mesnatë me qëllim i kemi lënë në ditën kur do t’i ndiqni edhe dy ndeshjet e mëhershme. Ky është itinerari për Botërorin sipas kohës sonë.

1. Xhiro e parë:

12.06. E enjte

22.00 Brazili – Kroacia (grupi A)

13.06. E premte
18.00 Meksiko – Kameruni (grupi A)
21.00 Spanja – Holanda (grupi B)
*Në mesnatë: Kili (Çile) – Australia (grupi B)

14.06. E shtunë
18.00 Kolumbia – Greqia (grupi C)
21.00 Uruguaji – Kostarika (grupi D)
* Në mesnatë: Angli – Itali (grupi D)
* Në 3 të mengjesit: Bregu i Fildishtë - Japoni (grupi C)

15.06. E dielë
18.00 Zvicrra – Ekuadori (grupi E)
21.00 Franca – Hondurasi (grupi E)
*Në mesnatë: Argjentina – B e H (grupi F)

16.06. E hënë
18.00 Gjermani – Portugali (grupi G)
21.00 Iran – Nigeri (grupi F)
* Në mesnatë: Gana – SHBA (grupi G)

17.06. E martë
18.00 Belgjika – Algjeria (grupi H)
21.00 Brazili – Meksiko (grupi A)
* Në mesnatë: Rusia – Korea (grupi H)
2. Xhiro e dytë :

18.06. E mërekurë
18.00 Australi – Holandë (grupi B)
21.00 Spanja - Kili (Çile) (grupi B)
* Në mesnatë: Kroacia – Kameruni (grupi A)

19.06. E enjte
18.00 Kolumbi – Bregu i Fildishtë (grupi C)

21.00 Uruguaj – Angli (grupi D)
* Në mesnatë: Japoni – Greqi (grupi C)

20.06. E premte
18.00 Italia – Kostarika (grupi D)
21.00 Zvicrra – Franca (grupi E)
* Në mesnatë: Hondurasi – Ekuadori (grupi E)


21.06 E shtunë
18.00 Argjentina – Irani (grupi F)
21.00 Gjermania – Gana (grupi G)
* Në mesnatë: Nigeria – B e H (grupi F)

22.06. E dielë
18.00 Belgjika – Rusia (grupi H)
21.00 Korea – Algjeria (grupi H)
* Në mesnatë: SHBA – Portugali (grupi G)

* zyrtarisht janë me një ditë vonesë
3. Xhiro e tretë:

23.06. E hënë
18.00 Holanda – Kili (Çile) (grupi B)
18.00 Australia – Spanja (grupi B)
22.00 Kroacia – Meksiko (grupi A)
22.00 Brazili – Kameruni (grupi A)

24.06. E martë
18.00 Italia – Uruguaji (grupi D)
18.00 Kostarika – Anglia (grupi D)
22.00 Japonia – Kolumbia (grupi C)
22.00 Greqia – Bregu i Fildishtë (grupi C)

25.06. E mërkurë
18.00 Nigeria – Argjentina (grupi F)
18.00 B e H – Irani (grupi F)
22.00 Ekuadori – Franca (grupi E)
22.00 Hondurasi – Zvicrra (grupi E)

26.06. E enjte
18.00 SHBA – Gjermani (grupi G)
18.00 Portugali – Gana (grupi G)
22.00 Korea – Belgjika (grupi H)
22.00 Algjeria - Rusia (grupi H)
1/8 e finales:

28.06. E shtunë
18.00 1A - 2B
22.00 1C - 2D

29.06. E dielë
18.00 1B - 2A
22.00 1D - 2C

30.06. E hënë
18.00 1E - 2F
22.00 1G - 2H

01.07. E martë
18.00 1F - 2E
22.00 1H - 2G
Çerekfinalet:

04.07. E premte
18.00 ?
22.00 ?

05.07. E shtunë
18.00 ?
22.00 ?
Gjysëmfinale:

08.07. E martë
22.00 ?

09.07. E mërkurë
22.00 ?
Finale

13.07. E diel
22.00 ?
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BOTËRORI 2014 - JA SA I KUSHTON NJË SHQIPTARI (06.04.2014)
FUTBOLLI I TRUKUAR I SHQIPËRISË - JA NDESHJET QË DYSHOHEN (06.04.2014)
BOTËRORI 2022 - KATARI RREZIKON IMAZHIN (06.02.2014)
KRISTIANO RONALDO RREZIKON TË MOS LUAJË NË BOTËROR (06.01.2014)
MARSEJA DËSHIRON RIKTHIMIN E LORIK CANËS (06.01.2014)
MIQËSORJA SHQIPËRI-RUMANI 0-1 (06.01.2014)
DËMTIMET NUK E SHQETËSOJNË JOAKIM LËVIN (05.31.2014)
MASHTRIMI - STILI I BATAKÇINJVENga AHMET SHQARRI (05.31.2014)
SHBA E KLINSMANIT (05.30.2014)
AUSTRALIA - E PARA QË ZBARKON NË BRAZIL (05.29.2014)



 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2020  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 

 
VOAL
[Shko lart]