E Premte, 07.03.2020, 03:43pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» Intervistë dhënë gazetës IllyriaISMAIL KADARE: Krimet serbe nuk mund të lihen në harresë në emër të paqësimit të gadishullitIntervistoi: Vehbi BAJRAMI

kadare
jondrenishta@hotmail.com Jon12.26.2012, 09:24am

Si përher i madhi Kadare është idoli shpirtëror i popullit tim! Respekt! 


Propozim për ndarjen e çmimit Nobel për letërsi Ismail Kadaresë
debati@hotmail.se Hysen Ibrahimi - Suedi01.09.2012, 02:16am

I nderuari Miku im Vehbi Bajrami,
Ju përgëzoj për intervisten me shkrimtarin tonë të madh Ismail Kadarenë.
Po qe se ke mundësin telefonin e tij apo e-mailin e tij që ta njoftojmë se Shoqata e Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve "Papa Klementi XI Albani" në Suedi, ka propozuar dhe e ka dorëzuar lëndën te Komiteti për ndarjen e çmimit Nobel për letërsi këtu në Suedi.
Jemi duke lobuar që Ismail Kadare të marrë këtë çmim me plotë meritë. Prandaj, do u jem mirënjohës paraprakisht për këtë ndihmë tuajen.
Telefoni im: Fix-i ++46431450817, Celulari ++46737663756
e-maili: debati@hotmail.com dhe hysenib@yahoo.com
Me respekt Hysen Ibrahimi, Suedi. 


Propozim për ndarjen e çmimit Nobel për letërsi Ismail Kadaresë
debati@hotmail.se Hysen Ibrahimi - Suedi01.09.2012, 02:15am

I nderuari Miku im Vehbi Bajrami,
Ju përgëzoj për intervisten me shkrimtarin tonë të madh Ismail Kadarenë.
Po qe se ke mundësin telefonin e tij apo e-mailin e tij që ta njoftojmë se Shoqata e Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve "Papa Klementi XI Albani" në Suedi, ka propozuar dhe e ka dorëzuar lëndën te Komiteti për ndarjen e çmimit Nobel për letërsi këtu në Suedi.
Jemi duke lobuar që Ismail Kadare të marrë këtë çmim me plotë meritë. Prandaj, do u jem mirënjohës paraprakisht për këtë ndihmë tuajen.
Telefoni im: Fix-i ++46431450817, Celulari ++46737663756
e-maili: debati@hotmail.com dhe hysenib@yahoo.com
Me respekt Hysen Ibrahimi, Suedi. 


e verteta te fisnikron
ddedushaj@gmail.com avdyl dedushaj12.02.2011, 04:46pm

intervista e z I.Kadare dhene gazetes Illyria eshte nje platforme e padiskutushme per te verteten per te nxjerr para gjithe botes krimet e kafsheris serbe.Ne, po mirrem me vetveten duke fajsuar veteveten krimet e serbeve edhe me ndihmen e europianve pothuaj po harrohen dhe kriminelet serb po dalin viktima. 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]