E Shtunë, 07.04.2020, 09:38am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
BOKS - TAKIMI KLITSCHKO-PULEV SHTYHET PËR 15 NËNTOR

E Enjte, 08.28.2014, 08:11am (GMT+1)


Ekipi i menaxherëve të kampionit botëror në kategorinë e rëndë në boks njoftoi se Wladimir Klitschko do ta mbrojë titullin e tij në versionin IBF, WBA dhe WBO, kundër bullgarit, Kubrat Pulev, më 15 nëntor.

Ky duel ishte paraparë për 6 shtator, por është dashur të shtyhet për shkak të një lëndimi të Klitschkos, që kërkon shërim së paku katër javë.

Boksieri bullgar, Kubrat Pulev, nuk ka pësuar disfatë në 20 takime të deritashme, ndërsa prej 20 fitoreve, 11 i ka shënuar me nokaut.

Klitschko deri tash i ka pasur 62 fitore, prej tyre 53 me nokaut, dhe tri humbje.

Ky do të jetë dueli i 26-të i tij për titull.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MAJLINDA KELMENDI SËRISH KAMPIONE E BOTËS (08.26.2014)
HAMILTON THOTË SE ROSBERG E GODITI ME QËLLIM (08.25.2014)
UEFA - NUK DO TË NJIHEN NDESHJET E EKIPEVE TË KRIMESË NË RUSI (08.23.2014)
KOMERCIALIZIMI I BUNDESLIGËS (08.22.2014)
ADNAN JANUZAJ - E NDJEJ PRESIONIN QË MË JEP FANELLA E TË MADHIT GIGS (08.18.2014)
SHKËLZEN GASHI SHËNON SËRISH PËR BAZELIN - 4 GOLA NË 6 NDESHJE (08.18.2014)
EKIPI I ËNDRRAVE TË BASKETBOLLIT E ANULON VIZITËN NË AFRIKË (08.16.2014)
MUSTAFI KUSHTON 50 MILIONË EURO (08.10.2014)
SHAH - BETEJË E ASHPËR E RUSISË KUNDËR KASPAROVIT (08.10.2014)
BLERIM XHEMAJLI I KËNAQUR ME INTERESIMIN NGA SEVILJA (08.07.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]