E Enjte, 08.06.2020, 10:56pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
PRESIDENTI OBAMA TAKON PRINCIN WILLIAM

E Martë, 12.09.2014, 12:39pm (GMT+1)


Presidenti amerikan, Barak Obama dhe Princi William i Britanisë


Princi William i Britanisë së Madhe, ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë ku është takuar me presidentin amerikan, Barak Obama.

Të dy burrat, krah për krah, janë ulur në zyrën ovale mëngjesin e sotëm dhe para gazetarëve kanë shfaqur komplimentet për njëri tjetrin, por nuk kanë dhënë deklarata për media.

Princi William dhe bashkëshortja e tij Kate, kanë arritur në Nju Jork gjatë të dielës për të realizuar vizitën e parë zyrtare në SHBA që nga viti 2011.

Princi William ka udhëtuar me bashkëshorten e tij në Shtëpinë e Bardhë dhe për të mbajtur një fjalim në selinë e Bankës Botërore në lidhje me trafikimin e kafshëve të egra.

Presidenti Obama, e ka takuar çiftin mbretëror gjatë udhëtimeve të tij të mëhershme në Britani.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PRESIDENTI OBAMA DËRGOHET NË SPITAL PËR NJË KONTROLL (12.07.2014)
CHARLES V - MONARKU I PARË I EVROPËS (12.06.2014)
(UPDATED) OSBE DËNON ARRESTIMIN E GAZETARES SË REL-it - HUMAN RIGHTS WATCH: LIRONI MENJËHERË GAZETAREN! (12.05.2014)
TITO KISHTE ORIGJINË SHQIPTARE? (12.03.2014)
COCO CHANEL - AGJENTE E HITLERIT (12.03.2014)
ÇIFTI AMERIKAN ENDE I BLLOKUAR NË KATAR (12.02.2014)
RUSI - URDHËROHET ARRESTIMI I AVOKATIT QË SYNON AZIL NË SHBA (12.01.2014)
KËRKOHET SHKARKIMI I REPUBLIKANES QË KRITIKOI VESHJEN E VAJZAVE TË OBAMËS (12.01.2014)
PELE BËHET MË MIRË - HIQET NGA DIALIZA (11.30.2014)
ZONJA E PARË E AFGANISTANIT - NDRYSHE NGA TË TJERAT (11.30.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]