E Martë, 09.22.2020, 06:26pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
KËRCËNOHET DREJTORI I BBC - TONY HALL

E Djelë, 03.29.2015, 01:37pm (GMT+1)


Tony Hall - Drejtori i Përgjithshëm i BBC-së


Policia në Britani është duke e hetuar një kërcënim me vdekje ndaj drejtorit të përgjithshëm të rrjetit televiz publik në Britani, BBC, Tony Hall.

Kërcënimi thuhet se është bërë ditën kur ai ka vendosur që përfundimisht ta largojë nga puna prezantuesin e njohur, Jeremy Clarkson, ish udhëheqësin e emisionit ‘Top Gear’.

Ky vendim që erdhi si rezultat i asaj që BBC e prezantoi si “sulm të pa provokuar fizik dhe verbal të Clarksonit ndaj producentit të tij” ka zemëruar shumë adhurues të prezantuesit të njohur britanik.

“Kërcënimi është bërë përmes postës elektronike”, njofton policia britanike, raporton Reuters.

Tani hetimi po zhvillohet për të verifikuar se nga ku është nisur emaili, megjithëse përmbajtja e mesazhit tregon se ai mund të jetë dërguar nga jashtë Mbretërisë së Bashkuar.

Gazeta britanike, ‘Mail on Sunday’ e ka publikuar sot një fotografi ku shihet se si Hall dhe familja e tij janë vënë në mbrojtje të një ekipi elitë truprojesh.

“Top Gear” është emision që transmetohet në mbi 200 vende, ndërsa konsiderohet si më fitimprurësi për BBC-në, me 74 milionë dollarë fitime në vit.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
POLICI QË VRAU FOTOGRAFEN E ASSOCIATED PRESS, DËNOHET ME 20 VJET BURG (03.29.2015)
VAJZA E PRESIDENTIT TË UZBEKISTANIT - SHANTAZH MILIARDIER KOMPANIVE TË TELEKOMUNIKACIONIT (03.25.2015)
VDIQ THEMELUESI I SINGAPORIT (03.23.2015)
TED CRUZ SHPALLI KANDIDATURËN PËR PRESIDENT TË SHBA (03.23.2015)
SERGIO MATTARELLA - VRASJA E VËLLAIT MË SHTYU DREJT POLITIKËS  Presidenti italian rrëfen për herë të parë vrasjen e vëllait të tij nga mafia dhe vendimin për t'iu futur politikës (03.21.2015)
MICHELLE OBAMA EDHE NË KAMBOXHIA PËR TË PROMOVUAR SHKOLLIMIN (03.20.2015)
FBI NIS HETIMET KUNDËR KONGRESISTIT AARON SHOCK (03.20.2015)
ZONJA E PARË AMERIKANE NË JAPONI - NISMA PËR ARSIMIMIN E GRAVE (03.19.2015)
PUTINI - KRIMEA ËSHTË ORIGJINA E HISTORISË RUSE (03.19.2015)
GJENDET VARRI I SERVANTESIT NË MADRID (03.17.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]