E Mërkurë, 09.23.2020, 05:17pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
PELÈ - ËNDËRROJ NJË REVANSH TË VITIT 1950 KUNDËR URUGUAJIT
'Brazili nuk e ka detyrë të fitojë, por të luajë mirë'

E Hënë, 06.09.2014, 03:39pm (GMT+1)


Voal-online.ch - "Në vitin 1950 isha fëmijë dhe qava për humbjen kundër Uruguajit; prandaj do të më pëlqente të takoheshim përsëri në finale dhe ta mundja: do të ishte një revansh."

Këto janë fjalët e një tifozi të veçantë: 74 vjeçari Pelè, ambasadori i futbollit brazilian në botë. "Brazili nuk e ka për detyrë të fitojë Botërorin - saktëson ai pastaj - po të luajë mirë, të japë maksimumin, pastaj të shohim."

Pelè ka folur me shtypin e huaj në një takim të organizuar nga FIFA në një hotel të San Paolos.ansa
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
EKIPI GJERMAN ARRIN NË RIO DE ZHANEIRO (06.08.2014)
RAFAEL NADAL - KAMPION I 'FRENCH OPEN'Tenisti spanjoll e ka mundur tenistin serb Novak Gjokoviq (06.08.2014)
FIFA AKUZOHET PËR KORRUPSION (06.08.2014)
MOSHA MESATARE E SKUADRAVE PJESËMARRËSE NË BOTËROR (06.07.2014)
SHKODRAN MUSTAFI - SHQIPTARI I SHTATË NË BOTËROR (06.07.2014)
The Daily Star - SHAQIRI AFËR MARRËVESHJES ME LIVERPOOLIN (06.07.2014)
BRAZIL 2014 - JA 10 LIDERËT E SKUADRAVE TË MËDHA (06.07.2014)
Economist - FUTBOLLI, LOJË E MREKULLUESHME, BIZNES I NDYRË (06.06.2014)
BRAZIL 2014 - 10 SHIFRAT MË PIKANTE (06.06.2014)
ZYRTARE - ADNAN JANUZAJ NË KOMBËTAREN E BELGJIKËS (06.05.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]